06:33 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos ūkininkais Briuselyje, archyvinė nuotrauka

  Ekspertas: Europos Tarybai Lietuvos ūkininkai nereikalingi

  © Lietuvos Respublikos Prezidentė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Europos Sąjunga finansuoja tik tas sritis, kurios bus įvaldytos jai kontroliuojant, mano ekspertas Kirilas Koktyšas

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. 2019 metais Europos Sąjunga skirs Lietuvai daugiau nei 2 milijardus eurų. Lėšos bus skirtos Ignalinos atominės elektrinės uždarymo programai, žemės ūkiui, taip pat vidaus saugumui ir išorinių sienų apsaugai.

  Anksčiau respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad ES pasiūlymai dėl tiesioginių išmokų ūkininkams yra nepriimtini visoms Baltijos šalims. Pasak jos, Europos Sąjunga neįvykdė savo įsipareigojimų, nes tiesioginių išmokų dydis, dėl kurio susitarta 2013 metais, nebuvo pasiektas.

  Interviu Sputnik Lietuva Politinių ekspertų ir konsultantų asociacijos tarybos narys, MGIMO politinės teorijos katedros docentas Kirilas Koktyšas pažymėjo, kad ES nesuinteresuota, kad Lietuvoje vystytųsi žemės ūkis.

  "Europos Taryba skiria pinigus tam, kas jai naudinga. Lietuvos ūkininkai jai nereikalingi. <...> Apsaugai, saugumui, kordonų funkcionalumui... Tai gana logiška. Pirma, nes šiais pinigais ES pasinaudos kartu su Lietuva. Na, blogiausiu atveju, Europos Sąjunga galės šį procesą kontroliuoti... Tai reiškia, kad Europos Sąjunga tokiu būdu skiria lėšų savo poreikiams tenkinti", — pažymėjo ekspertas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: ūkininkai Baltijos šalyse gauna mažiausias dotacijas iš ES
  Ūkio ministerija regionų verslo plėtrai skiria 23 mln eurų
  Nuo liūčių nukentėję žemdirbiai gaus 9 mln. eurų iš biudžeto
  Tegai:
  finansavimas, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos