09:57 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15

  Artėjant šventiniam laikotarpiui Vilniuje pastebimas gerokai didesnis sujudimas bei eismo intensyvumas nei įprastai — daug laiko tenka praleisti ne tik eilėse perkant dovanas, tačiau ir spūstyse

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybės įmonės "Susisiekimo paslaugos" Miesto eismo organizavimo departamento specialistai pasakoja, kaip ruošiantis didžiausioms metų šventėms keliauti mieste.

  "Susisiekimo paslaugos" Miesto eismo organizavimo departamento vadovas Aleksej Apanovič pažymėjo, kad viena pagrindinių spūsčių formavimosi priežasčių išlieka ta pati — jos dažniausiai susidaro dėl didelio transporto srauto, kuris Vilniuje kasmet vis auga. 

  "Per paskutinius trejus metus sostinėje registruotų transporto priemonių padaugėjo šešiais procentais – iki 300 875. Papildomos spūstys formuojasi vairuotojams blokuojant sankryžas, blaškantis tarp eismo juostų ar užsiimant pašaliniais veiksmais, pavyzdžiui, naudojantis mobiliaisiais telefonais. Koncentracijos trūkumas dažnai lemia eismo įvykius, kurie trikdo sklandų judėjimą miesto gatvėse", — sakė Apanovič.

  Anot Apanovič, šventiniu laikotarpiu transporto srautai išauga ir spūstys fiksuojamos ne tik rytinėmis bei vakarinėmis piko valandomis, tačiau ir dienos metu. Taip pat pastebima, kad šventiniu laikotarpiu automobilių srautas žymiai padidėja prie prekybos centrų.  

  "Mūsų turimais duomenimis, lyginant rugsėjo ir lapkričio – gruodžio mėnesių transporto srautus, labiausiai eismo intensyvumas išauga Ozo g., T. Narbuto – Saltoniškių g. ir P. Lukšio – J. Kubiliaus sankryžose. Čia fiksuojamas net 10-18 procentų padidėjęs paros eismo intensyvumas. Prognozuojama, kad bendras eismo intensyvumo padidėjimas prie prekybos centrų prieš Kalėdas šiemet išaugs 15-20 procentų", — pridūrė Apanovič.

  Kaip keliauti, kad netektų užstrigti spūstyse

  Kalbėdami apie spūsčių susidarymo priežastis, specialistai pripažįsta, jog būtinos tiek eismo organizatorių, tiek pačių eismo dalyvių pastangos, jog šventinės nuotaikos nedrumstų spūstyse praleistas laikas.

  • Planuoti bendras keliones

  Fiksuojama, jog šį rudenį viename automobilyje Vilniuje vidutiniškai važiavo vos 1,32 žmogaus. Tai reiškia, jog miestiečiai yra linkę keliauti asmeniniais automobiliais, dažnu atveju — po vieną.

  Eismo organizavimo specialistai ragina planuoti bendras keliones, jungiantis su šeimos nariais, kolegomis, nes didinant kiekvieno automobilio užpildymą natūraliai mažėtų transporto srautas gatvėse.  

  Приборная доска в машине, архивное фото
  Automobilyje
  • Laiku reaguoti į šviesoforo signalus 

  Eismo organizavimo specialistai pastebi, kad įsijungus žaliam šviesoforo signalui pirmas automobilis pajuda tik po 2–3 sekundžių, antrasis — praėjus 2-3 sekundėms nuo pirmojo, o kartais tarpai tarp automobilių siekia iki 30-40 metrų.

  Skaičiuojama, jog dėl tokios pavėluotos reakcijos per 30 sekundžių trukmės žalią šviesoforo signalą pravažiuoja 12–15 transporto priemonių, kai jų galėtų pravažiuoti apie 20, o tai bendrame eismo sraute yra apie 30 procentų daugiau. Eismo organizavimo specialistai pataria laiku reaguoti į šviesoforo signalus ir nesiblaškyti.

  • Vengti nereikalingo manevravimo

  Taip pat vairuotojams rekomenduojama iš anksto pasirinkti reikiamą eismo juostą ir nesirikiuoti kaskart, kai kitoje juostoje pradeda judėti automobiliai. Toks manevravimas sukelia papildomas prastovas, išauga eismo įvykių tikimybė ir sumažėja eismo juostų pralaidumas.

  Снегопад, архивное фото
  © Depositphotos /
  Automobiliai mieste
  • Važinėti viešuoju transportu

  Savo kelionėms miestiečiai kviečiami rinktis ir rekordiškai atsinaujinantį viešąjį transportą. Šiuo metu Vilniuje jau važiuoja beveik 250 naujų autobusų, o iki vasario pabaigos, planuojama, jog išriedės ir 41 troleibusas.

  Planuojat keliones viešuoju transportu šventiniu laikotarpiu, o ypač piko metu, rekomenduojama pasilikti laiko atsargą ir išeiti bent 5-10 minučių anksčiau. Svarbu žinoti, kad jei viešojo transporto tenka laukti ilgiau nei numatyta, visuomet galima rinktis kito maršruto autobusus ir troleibusus, keliauti su persėdimu — tai kartais net padeda sutaupyti laiko. 

  Savo kelionę rekomenduojama susiplanuoti — tai patogu padaryti programėlėje m.Ticket, kurioje pasirinkus transporto judėjimo rodymą žemėlapyje galima jį stebėti realiu laiku bei atitinkamai planuotis tolimesnę kelionę. Taip pat susiplanuoti kelionę galima ir apsilankius m.stops.lt — paspaudus ikonėlę "Rodyti transporto judėjimą" galima matyti ne tik viešojo transporto judėjimą realiu laiku, bet ir kiek naujų autobusų bei troleibusų jau važiuoja ir kokiuose maršrutuose.

  Eismo organizavimo specialistai linki greito ir saugaus susisiekimo mieste, o taip pat kantrybės ir supratingumo vieni kitiems.

  Kalėdos sostinėje — 2018 Kalėdiniai renginiai Vilniuje
  © Sputnik /
  "Kalėdos sostinėje — 2018" Kalėdiniai renginiai Vilniuje
  Tegai:
  Kalėdos, Lietuva, Vilnius, spūstis

  Svarbiausios temos