08:12 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Darbuotojas, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje nelegaliai dirbusiems ukrainiečiams nebuvo mokamas atlyginimas

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Nelegaliai dirbę ukrainiečiai gaudavo apytiksliai po 50 eurų per savaitę, uždirbti pinigai buvo grąžinti tik po FNTT atliktos patikros

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba įtaria, kad Lietuvoje ir Lenkijoje veikiančios tarpininkavimo bendrovės galėjo nelegaliai Lietuvoje įdarbinti Ukrainos piliečius, praneša institucijos spaudos tarnyba.

  Įtariama, kad bendrovės galėjo nelegaliai Lietuvoje įdarbinti 39 Ukrainos piliečius ir neatsiskaityti su jais.

  Lenkijoje veikianti ukrainiečiui priklausanti bendrovė, teikianti įdarbinimo paslaugas, yra Lenkijoje įdarbinusi ukrainiečius. Bendradarbiaujant su lietuviui priklausančia Lietuvoje veikiančia darbuotojų paieškos bendrove, minėti ukrainiečiai buvo įdarbinti Lietuvoje.

  FNTT tyrėjai, nuvykę į įmonę, kurioje plušėjo viena ukrainiečių pamaina, išsiaiškino, kad minėti asmenys gali būti įdarbinti Lenkijoje, bet Lietuvoje jie dirba nelegaliai, nes neturi reikiamų leidimų. Ukrainiečiai taip pat skundėsi, kad su jais jau kelis mėnesius normaliai neatsiskaitoma. Duodama apytiksliai po 50 eurų per savaitę ir vis žadama, kad bus atsiskaityta.

  Norėdama išsiaiškinti, ar ukrainiečiai Lenkijoje įdarbinti legaliai, FNTT kreipėsi į atsakingas Lenkijos institucijas, o dėl Lietuvoje įdarbinimo paslaugas teikiančios bendrovės atlieka ikiteisminį tyrimą. Jau dabar nustatyta, kad minėtai bendrovei ukrainiečiams priklausantys darbo užmokesčio pinigai buvo pervesti, tačiau ukrainiečiai jų negavo.

  Taip pat įtariama, kad šioje Lietuvoje veikiančioje bendrovėje buhalterinė apskaita buvo tvarkoma apgaulingai, o ukrainiečiams skirtos darbo užmokesčio lėšos iššvaistytos. Preliminariais duomenimis, galėjo būti iššvaistyta keliasdešimt tūkstančių eurų sąžiningai ukrainiečių uždirbtų pinigų.

  Po FNTT apsilankymo pinigus ukrainiečiai atgavo.

  Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir svetimo turto iššvaistymo.

  Dar šia tema

  Kijevas uždraudė užsieniečiams kirsti sieną tarp Ukrainos ir Krymo
  Lietuvos ekonomiką ir demografiją pagerins ukrainiečiai
  Ekspertas: Lietuva sugebės priimti tik ribotą ukrainiečių skaičių
  Tegai:
  atlyginimai, nelegalus darbas, ukrainiečiai

  Svarbiausios temos