06:17 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Medicinos bibliotekai buvo skirtas 5000 kv. m. sklypas P. Baublio g. Santariškių medicinos miestelyje, kur turėjo būti įkurdintas medicinos informacijos valdymo centras, dėl nepaaiškinamų priežasčių medicinos bibliotekos plėtra nevykdoma

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Seimo narys Juozas Olekas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, kad nebūtų sunaikinta Lietuvos medicinos biblioteka ir joje sukauptas rašto ir kultūros paveldas, išskirtinė informacija, turinti reikšmę mokslui, švietimui ir šalies medicinai, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Likviduoti valstybinės reikšmės bibliotekos statusą turintį objektą, esantį Vilniaus senamiestyje, Kaštonų g. 7, siūlo Sveikatos apsaugos ministerija. Argumentuojama, kad būtų sutaupyta 0,54 milijono eurų.

  Pasak Oleko,  pinigų atsiranda netgi viešai medikų kritikuojamiems projektams, pavyzdžiui,  tokiems kaip "Korupcijos prevencija sveikatos apsaugos sektoriuje", kuriam Sveikatos apsaugos ministerija skyrė 1,74 milijono eurų. 

  "Medicinos biblioteka labai svarbi medicinos mokslui ir visai medikų bendruomenei", – kreipimesi į Ministrą Pirmininką primena Seimo narys Juozas Olekas.

  Vyriausybės vadovui Sauliui Skverneliui primenama, kad Medicinos bibliotekai buvo skirtas 5000 kv. m. sklypas P. Baublio g. Santariškių medicinos miestelyje, kur turėjo būti įkurdintas medicinos informacijos valdymo centras. Dėl nepaaiškinamų priežasčių medicinos bibliotekos plėtra nevykdoma.

  Dar šia tema

  Įsigalios saugikliai partijoms, siekiančioms gauti dotacijas
  Iki 2030-ųjų Lietuva svajoja vėl tapti 3 milijonų gyventojų šalimi
  Lietuvos prezidentė pavadino žemdirbių reikalavimus ES pagrįstais
  Strasbūre susitarta dėl kitų metų ES biudžeto
  Tegai:
  biblioteka, medicina

  Svarbiausios temos