21:43 2019 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Gruzija, archyvinė nuotrauka

  Lietuva laiko Gruziją pagrindine strategine partnere

  © Sputnik / Максим Блинов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Abiejų šalių parlamentų vadovai sutarė dėl galimybių pasirašyti memorandumą dėl strateginės partnerystės tarp valstybių parlamentų

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė, kad Gruzija gali tapti viena iš pagrindinių Lietuvos Respublikos strateginių partnerių, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Oficialaus vizito Tbilisyje metu, abiejų šalių parlamentų vadovai sutarė dėl galimybių pasirašyti memorandumą dėl strateginės partnerystės tarp valstybių parlamentų.  Pasak Lietuvos politiko, toks bendradarbiavimas atvertų dar platesnes galimybes dalytis patirtimi parlamentiniame lygmenyje bei vystyti bendrus projektus.

  "Strateginės partnerystės memorandumas perkeltų mūsų bendradarbiavimą į dar aukštesnį lygį. Tai draugystė, įprasminta glaudžiu ryšiu", ― sako Seimo Pirmininkas.

  Analogišką dokumentą su Gruzija anksčiau pasirašė Latvijos, Lenkijos ir Bulgarijos parlamentai.

  Susitikimo su Gruzijos Parlamento Pirmininku Irakliu Kobakidze metu parlamento vadovas pažymėjo, kad Lietuva vertina Sakartvelo lyderystę "Rytų partnerystėje" ir "pažangą eurointegracijos kelyje".

  Anksčiau išrinkta Gruzijos prezidentė Salome Zurabišvili pažadėjo atvykti į Lietuvą su oficialiu vizitu. Lietuvos prezientė Dalia Grybauskaitė buvo pirmoji, kuri pasveikino Zurabišvili laimėjus prezidento rinkimus.

  Šiemet valstybinė lietuvių kalbos komisija patvirtino alternatyvų Gruzijos pavadinimą ― Sakartvelo, kuris taip pat gali būti naudojamas oficialiuose dokumentuose. Atsakydama į tai, Gruzija nusprendė pavadinti Lietuvą "Lietuva".

  Abiejų valstybių sprendimas yra tik simbolinis, nes šiais metais Lietuva švenčia valstybės atkūrimo šimtmetį, o Gruzija pažymėjo pirmosios demokratinės respublikos įkūrimo sukaktį.

  Dar šia tema

  Gruzija nuo šiol lietuviškai vadinama ir Sakartvelas
  Rusijos URM papasakojo apie bevizio režimo su Gruzija atnaujinimo sąlygas

  Svarbiausios temos