03:38 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Kalėdinės dovanos, archyvinė nuotrauka.

  "Lietuvos paštas": išsiųsti kalėdines dovanas jau per vėlu

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Siuntos keliauja ilgiau ne vien dėl artėjančių švenčių, bet ir, pavyzdžiui, dėl Prancūzijoje šiuo metu vykstančių protestų, blokuojamų kelių ar blogų orų

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Paštininkai įspėja, kad siuntos prieš šventes gali keliauti triskart ilgiau nei įprastai, rašo LRT

  Prieššventinį laikotarpį spūstys ir eilės — ne tik gatvėse ar parduotuvėse, bet ir paštų skyriuose. Išsiųsti siuntinį per pietų pertrauką gali ir nepavykti. Vilniaus centriniame pašte žmonės sako eilėje laukiantys valandą ir ilgiau.   

  Pašto atstovė teigia, kad palyginti praėjusių metų ir šį lapkritį siuntų padaugėjo apie 0,5 mln. O paštų skyriuose ir paštomatuose klientų prieš šventes padaugėjo 3 kartus. Siuntos taip pat keliauja ilgiau. Taip nutinka ne vien dėl artėjančių švenčių, bet ir, pavyzdžiui, dėl Prancūzijoje šiuo metu vykstančių protestų, blokuojamų kelių ar blogų orų.

  "Jeigu norite, kad siunta pasiektų gavėją Kalėdų laikotarpiu, tai reikėtų iki gruodžio 15 dienos išsiųsti", — patarė Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.

  Be Lietuvos pašto paštomatų paslaugą teikia dar dvi įmonės: DPD ir "Omniva".  

  "Omnivos" vadovas teigia, kad prieš 4 metus kurjerio paslaugas ėmė keisti paštomatais, esą, žmonėms patogiau ir pigiau. Jis taip pat sako, kad siuntų padaugėjo. Šį gruodį papildomai įdiegė 55, ir iš viso turi beveik 150 siuntų terminalų.

  Pašto duomenimis, kitaip nei siuntų, kalėdinių atvirukų šiemet siunčiama trečdaliu mažiau nei pernai — sveikinimams vis dažniau renkamasi elektronines ryšio priemones.

  Kalėdų kvapas

  "Lietuvos pašte galima su siuntiniu "supakuoti" ir brangiam žmogui nusiųsti Kalėdų kvapą, rašoma bendrovės pranešime.

  "Lietuvos pašte dabar galima supakuoti ne tik norimą daiktą, tačiau ir Kalėdų kvapą — tereikia į pakuotę įpurkšti specialiose pakavimo vietose esančio eglutės ir citrusinių vaisių aromato. Kaip ir Kalėdų dvasia, ši paslauga nemokama", — šypsosi Vaida Budrienė.

  Įspūdžiui sustiprinti, šventines siuntas galima apmokėti naujais Kalėdiniais pašto ženklais: jaunosios grafikos dizainerės Paulinos Jančytės sukurtuose pašto ženkluose pavaizduotas apelsinas ir imbierinis sausainis — atributai, be kurių neįsivaizduojamas Kalėdų laukimas. 

  Tai ne vienintelė gera naujiena Lietuvos pašto klientams: iki 2019 m. sausio 7 dienos didžiųjų Lietuvos miestų centriniuose paštuose, klientams pageidaujant, šventiniai laiškai bei atvirlaiškiai bus antspauduojami specialiu "Kalėdų pašto" antspaudu, be to, šventiniu laikotarpiu ilginamas didžiųjų miestų paštų darbo laikas.

  Vilniaus centrinis paštas (Gedimino pr. 7), Pr-Pn: 9:00-19:00, Š 09:00-17:00
  Kauno 31 paštas (Chemijos g. 2), Pr-Pn: 10:00-20:00, Š 09:00-14:00
  Klaipėdos centrinis paštas (Liepų g. 16),  Pr-Pn: 9:00-19:00, Š 09:00-16:00.

  Dar šia tema

  Akcijos "Knygų Kalėdos" metu bibliotekos gavo daugiau nei 55 tūkst knygų
  Kalėdų aromatas: Lietuvoje galima siųsti meduolių kvapą paštu
  Kalėdų senelio rezidencija įsikurs Vilniaus geležinkelio stotyje
  Tegai:
  šventės, siuntos

  Svarbiausios temos