08:29 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Protesto akcija Paskutinis skambutis Vilniuje

  Streikuojantys mokytojai tikisi susitarti su Švietimo ministerija iki Kalėdų

  © Facebook / Laisvės TV‎Masinė protesto akcija „Paskutinis skambutis“
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
  21 0 0

  Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas pažymėjo, kad laikinai Švietimo ir mokslo ministerijai vadovaujančiu ministru galima pasitikėti

  VILNIUS, gruodžio 18 ― Sputnik. Streikuojantys mokytojai planuoja užbaigti derybas su Švietimo ir mokslo ministerija iki Kalėdų, praneša LRT.

  Nors mokytojų streikas tęsiasi šeštą savaitę, jame dalyvauja ne visos mokyklos.  Šiaulių rajono Kairių pagrindinė mokykla ― viena jų. Mokyklos direktorius Artūras Kulikauskas palaiko streikuojančių mokytojų ir Švietimo ir mokslo ministerijos derybas, tačiau tikina, kad situacija jų mokykloje nekenkia mokytojams ir streikuoti neketina.

  "Aš manau, kad visos derybos turi prasmę, ir viskas yra pasiekiama tik kalbėjimusi. Galbūt, to kalbėjimosi reikėjo truputį daugiau prieš įvedinėjant reformą, ir manau, kad daugelio problemų dabar nebūtų", ― sakė Kulikauskas.

  Streikuojantys mokytojai, nakvojantys ministerijos pastate, tikisi, kad susitarti pavyks iki Kalėdų.

  "Aš manau, mano buvimas čia vaikams nemažai duoda. Kalėdos ― stebuklų metas, ir aš tikiuosi, kad įvyks tikrai stebuklas ir mes išeisim pasiekę to, ko siekėm ir viskas bus gerai", ― sakė mokytoja Dalia Gedvidzienė.

  Praėjusią savaitę buvo sukurta darbo grupė, kurioje ministerijos specialistai kartu su švietimo profsąjungomis ir mokyklų atstovais bando parengti atlyginimų apskaičiavimo formulę. Antradienį turėtų įvykti trečias darbo grupės posėdis.

  Laikinai Švietimo ir mokslo ministerijai vadovaujantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis pažymi, kad apskaičiavimo modelis bus koreguojamas ir ateityje, jei išryškės naujų trūkumų.

  Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas pažymi, kad laikinai Švietimo ir mokslo ministerijai vadovaujančiu minisrtu galima pasitikėti.

  "Šiuo ministru mes kol kas tikrai pasitikime, nemanome, kad jisai sąmoningai tempia laiką, tiesiog reikia įsigilinti, reikia išdiskutuoti", ― sakė Navickas.

  Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, streikuoja 200 mokytojų iš 32 mokyklų.

  Pirmadienį Navickas pareiškė, kad mokytojai ketina nutraukti streiką tik tada, kai bus pasirašytas susitarimas, kuriame atsižvelgiama į visus mokytojų reikalavimus. "Jei susitarimas, kuriame atsižvelgiama į visus mokytojų reikalavimus, bus pasirašytas tik gegužės mėnesį, tai reiškia, kad mokytojai nakvos ministerijoje iki gegužės mėnesio", ― sakė profsąjungos vadovas. Tačiau jis pažymėjo, kad visi norėtų švęsti Kalėdas namuose.

  Mokytojų streikas Lietuvoje

  2019 metų biudžete švietimo sektoriui buvo skirta 185 mln. eurų daugiau nei einamųjų metų biudžete. Mokytojų atlyginimui buvo skirta daugiau kaip 49 milijonų, tačiau į streikuojančiųjų  mokytojų reikalavimus buvo nepakankamai atsižvelgta.

  Praėjusią savaitę Seimas pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės etatinio apmokėjimo pataisoms. Remiantis pataisomis, mokytojų darbo laiką sudarytų du krūvių variantai: kontaktinės valandos ir laikas, praleistas profesinio tobulėjimo ir mokyklos bendruomenės veiklai. Be to, sumažėjo darbo valandų skaičius.

  Taip pat praėjusią savaitę transporto ministras Rokas Masiulis buvo paskirtas laikinai eiti švietimo ministro pareigas vietoj Jurgitos Petrauskienės.

  Lapkričio 12 dieną Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga pradėjo neterminuotą streiką. Mokytojai reikalauja, kad 20 procentų padidėtų darbo užmokestis ir sumažėtų darbo krūvis.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)

  Dar šia tema

  Vilniuje įvyko masinė streikuojančių mokytojų palaikymo akcija
  Suskambėjo "paskutinis skambutis": streikuojančių mokytojų palaikymo akcija Vilniuje
  Streikuojančių Lietuvos mokytojų paramos fondui paaukota apie 17 tūkst eurų
  Tegai:
  Kalėdos, streikas, Švietimo ir mokslo ministerija, Vilnius

  Svarbiausios temos