14:52 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Alkotesteris, archyvinė nuotrauka

  Seimas ketina įteisinti antialkoholinius variklio užraktus nuo 2020 metų

  © AFP 2019 / PAUL J. RICHARDS
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  39 0 0

  Numatoma, kad pažeidėjas galės pasirinkti, ar sumokėti baudą su teisės vairuoti atėmimu ilgesniam laikotarpiui, ar netekti teisės vairuoti trumpesniam laikui, bet su sąlyga, kad negalės vairuoti automobilio be antialkoholinio variklio užrakto

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis numatoma nuo 2020 metų įteisinti antialkoholinius variklio užraktus, rašo Seimo spaudos tarnyba.

  Numatoma, kad teisėsaugos institucijos galės spręsti, kurią iš dviejų administracinio poveikio priemonių skirti asmeniui, kuris vairavo transporto priemonę neblaivus. Pats pažeidėjas taip pat turės teisę pasirinkti, ar sumoka skirtą baudą su teisės vairuoti atėmimu ilgesniam laikotarpiui, ar netenka teisės vairuoti trumpesniam laikui, bet su sąlyga, kad atgavęs vairuotojo pažymėjimą tam tikrą laiką negalės vairuoti automobilio be jame įrengto antialkoholinio variklio užrakto.

  Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, vairuotojui, kuris pasirinks vairuoti automobilį su privalomai įrengtu antialkoholiniu variklio užraktu, pagal naują tvarką bus privaloma įgyti vairuotojo pažymėjimą su apribojimo kodu "69". Šis žymuo reikštų, kad prasižengęs vairuotojas galės vairuoti tik transporto priemones su jose įmontuotais antialkoholiniais variklio užraktais.

  Pagrindinė antialkoholinio variklio užrakto funkcija — neleisti užvesti transporto priemonės variklio, jei vairuotojas sėda prie vairo neblaivus. Prietaisas veikia paprastu principu — įsėdęs į automobilį vairuotojas į jį papučia, įranga fiksuoja, kad asmuo blaivus, ir tada automobilio variklis užvedamas įprastu būdu. Jei vairuotojas bus apsvaigęs nuo alkoholio, automobiliu jis iš vietos nepajudės. Užvedęs variklį vairuotojas dar privalės pūsti į alkoholio matuoklį nustatytais laiko intervalais.

  Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Dar šia tema

  Ar draudžiama vartoti alkoholį prie vaikų
  Lietuvoje gali būti uždrausta parduoti alkoholį imituojančias vaikų prekes
  Lietuvoje planuojama pakelti alkoholio kainas
  Tegai:
  Seimas

  Svarbiausios temos