21:04 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Parduotuvė, archyvinė nuotrauka

  Tyrimas patvirtino, kad už kai kurias prekes lietuviai moka gerokai daugiau

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  86 0 0

  Aiškėja, kad maisto produktų kainos Lietuvoje sparčiai vejasi ES vidurkį, o kai kuriais atvejais jį lenkia

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Atliktas maisto prekių kainų palyginimo tyrimas parodė, kad už kai kurias prekes Lietuvos gyventojai tikrai moka daugiau, negu kitų ES šalių gyventojai.

  Kaip matyti iš atlikto tyrimo, maisto produktų kainos sparčiai vejasi ES vidurkį: nė už vieną žinomo gamintojo maisto prekę Lietuvos piliečiai nemoka mažiausios kainos, o kai kuriais atvejais ją lenkia.

  "Matome, kad žmonių kalbos dėl aukštų maisto kainų nėra iš piršto laužtos. Vienas svarbiausių Vyriausybės uždavinių yra didinti prekybininkų konkurenciją ir apsaugoti gyventojų perkamąją galią, kad kiekvienam asmeniui Lietuvoje pagrindiniai maisto produktai būtų parduodami už prieinamą kainą, o ne taptų prabangos dalyku", — sako teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė.

  VVTAT taip pat pažymi, kad nė už vieną prekę, kurios kainos buvo lygintos, šalies gyventojai nemoka ir didžiausios kainos.

  Pavyzdžiui, juodosios arbatos "Lipton Yellow Label Tea" pakuotė Lietuvoje yra ketvirta pagal brangumą 12 valstybių ir kainuoja 1,57 Eur (Vokietijoje — 2,24 Eur, Prancūzijoje — 1,12 Eur, Lenkijoje — 1,28 Eur).

  Populiaraus 600 gramų šokolado ir riešutų kremo "Nutella" pakuotė Lietuvoje yra trečia pagal brangumą ir kainuoja 4,99 Eur (brangiau moka tik Slovakijos ir Latvijos gyventojai, o Vokietijoje ši prekė kainuoja 3,03 Eur, Belgijoje — 3,32 Eur).

  Už vieną litrą pieno Lietuvos gyventojai moka beveik mažiausią kainą — 0,95 Eur (pigiau moka tik lenkai ir estai, o Belgijoje šis produktas kainuoja 1,15 Eur).

  Kainų palyginimo tyrimą užsakė Teisingumo ministerijos ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Tyrimo metu buvo lyginamos 40 skirtingų maisto prekių kainos 12 ES valstybių internetinėse parduotuvėse.

  Pranešama, kad naujausias tyrimas dėl maisto produktų kainų bus pristatytas ketvirtadienį Teisingumo ministerijoje vyksiančioje spaudos konferencijoje.

  Anksčiau vyriausybė nusprendė įvesti maisto kuponus, siekdama leisti šeimoms su mažamečiais vaikais pigiau nusipirkti kai kuriuos maisto produktus bei skatinti smulkiųjų prekybininkų ar ūkininkų parduotuvių verslą.

  Pasak Žemės ūkio ministerijos, dabar numatytu ribotu kuponų kiekiu (trys kuponai per mėnesį, 20 proc. nuolaidai nuo 10 eurų sumos), šeima vienam vaikui per metus sutaupytų 72 eurus per metus.

  Kai kurie ekonomistai mano, kad maisto kuponai nepadės sutaupyti pinigų mažas pajamas gaunančiai šeimai, bet pašalins kainų skirtumą tarp pigių produktų iš prekybos tinklų ir brangios žemės ūkio produkcijos.

  Dar šia tema

  Ketvirtadaliu brangiau: patvirtinti nauji elektros ir dujų tarifai
  Kainos kyla: kodėl lietuviai gali atsisakyti balsuoti už valdančiąją partiją
  Tegai:
  ES, kainos, Lietuva

  Svarbiausios temos