08:01 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė, archyvinė nuotrauka.

  Bus patikslintos psichikos sutrikimų turinčių asmenų teisės ir jų ribojimo sąlygos

  © Photo : Wikipedija / Alma Pater / Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (308)
  56

  Priverstinis hospitalizavimas ir priverstinis gydymas be teismo sprendimo būtų galimas iki 3 dienų, o į teismą reiktų kreiptis per 48 val. nuo priverstinio hospitalizavimo ir priverstinio gydymo pradžios

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Seimas po svarstymo pritarė Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisoms, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas vykdyti kokybišką psichikos ir elgesio sutrikimų prevenciją, užtikrinti visiems žmonėms vienodas teises į kokybiškas ir prieinamas psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Naujomis nuostatomis siūloma patikslinti psichikos sveikatos priežiūros principus, psichikos ir elgesio sutrikimų turinčių asmenų teises ir jų ribojimo sąlygas.

  Įstatyme būtų reglamentuotos fizinio suvaržymo priemonių taikymo pagrindinės sąlygos. Priverstinis hospitalizavimas ir priverstinis gydymas be teismo sprendimo būtų galimas iki 3 dienų, o į teismą reiktų kreiptis per 48 val. nuo priverstinio hospitalizavimo ir priverstinio gydymo pradžios. Be to, būtų reglamentuotas vaizdo stebėjimas psichikos sveikatos priežiūros įstaigose, ko šiuo metu nėra.

  Projekte yra detaliai aptartos psichikos ir elgesio sutrikimų turinčių žmonių (įskaitant padariusius nusikalstamą veiką) teisės ir jų suvaržymo pagrindai. Numatoma panaikinti nuostatas dėl narkologinės įskaitos, nustatyti visuomenės psichikos sveikatos stiprinimo priemonių tikslus, įtvirtinti kompleksinį (komandinį) sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį.

  Pataisomis taip pat siekiama stiprinti psichikos ir elgesio sutrikimų turinčio asmens apsaugą atstovavimo srityje. Pagal siūlomą tvarką psichikos sveikatos priežiūros įstaiga hospitalizuoto psichikos ir elgesio sutrikimų turinčio asmens prašymu privalėtų padėti jam susisiekti su savo atstovu, artimaisiais ar asmeniu, kuris teikia jam pagalbą pagal pagalbos priimti sprendimus sutartį.

  Po svarstymo už pagrindinio teisės akto pakeitimus balsavo 68 Seimo nariai, prieš — 4, susilaikė 13 parlamentarų. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Psichikos sveikata
  © Sputnik /
  Psichikos sveikata

   

  Temos:
  Medicina ir sveikata (308)

  Dar šia tema

  Seimas pranešė apie susirgimų, siejamų su alkoholiu, mažinimą
  Mokslininkai nustatė naują nekokybiško miego keliamą pavojų
  Patvirtinta narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos programa
  Tegai:
  gydymas

  Svarbiausios temos