07:20 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Vilniaus policija, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos policija paleido Rusijos istoriką Ivanovą

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  12010

  Valerijus Ivanovas buvo sulaikytas tariamai už šaunamojo ginklo laikymą, kuris buvo rastas kratos metu

  VILNIUS, gruodžio 19 ― Sputnik. Lietuvos policija išleido Rusijos istoriką Valerijų Ivanovą, jis pasirašė rašytinį pasižadėjimą neišvykti, pranešė televizijos kanalas Rusija 24.

  Pažymima, kad kaltinimų nebuvo atsisakyta.

  Kaip praneša televizijos kanalas, šiuo metu Ivanovas yra Rusijos ambasadoje, Lietuvoje. Jo būklė yra patenkinama.

  Antradienį Ivanovas pareiškė, kad Lietuvos specialiosios tarnybos bandė patekti į jo butą. Šią informaciją "Sputnik Lietuva" patvirtino Rusijos ambasada, kuri taip pat pranešė, kad istoriko namuose buvo atlikta krata. Ivanovas buvo suimtas tariamai už šaunamojo ginklo laikymą.

  Anksčiau spaudos konferencijoje Lietuvos specialiųjų tarnybų atstovai paskelbė, kad Lietuvos Respublikoje veikia "šnipinėjimo tinklas", kuris vykdo "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai".

  Taip pat buvo patvirtinta, kad buvęs Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis, kuris šioje byloje kaltinamas šnipinėjimu, sulaikytas nuo spalio mėnesio.

  Trumposios spaudos konferencijos metu Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad tai, kas vyksta Baltijos šalyse, rodo visišką Lietuvos valdžios institucijų atotrūkį nuo demokratinių vertybių. Anot jos, tai yra dar viena "rusofobinės" politikos elemento išraiška.

  Dar šia tema

  Paleckis ir kitų asmenų grupė kaltinami šnipinėjimu Rusijos naudai
  Rusijos ambasada: "šnipinėjimo skandalas" — Lietuvos valdžios antirusiška akcija
  Tegai:
  Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos