07:01 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Kanalizacija, archyvibė nuotrauka

  Nenorintiems jungtis prie nuotekų tinklų gyventojams prigrasino baudomis

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40 0 0

  Respublikos gyventojus per ateinančius 12 metų įpareigojo įvykdyti vyriausybės reikalavimą. Baudos suma gali siekti 100 eurų

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Europos Komisija (EK) įpareigojo Lietuvą užtikrinti kokybišką nuotekų valymą, praneša LRT.

  Iki šiol tik 75 proc. respublikos gyventojų yra prisijungę prie vandentiekio ir nuotekų sistemų. Norint įvykdyti EK reikalavimą, Lietuva turi pasiekti 98 proc. rodiklį.

  "Žmonės turės arba prisijungti prie magistralinių nuotekų tinklų, kurie yra pravesti pro jų namus, arba turintys  individualius nuotekų valymo įrenginius turės deklaruoti, kad jie atitinka kokybės ženklą", – sakė Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.

  Šalies valdžia pareiškė, kad gyventojai, per artimiausius 12 metų taip ir neprisijungę prie vandentiekio ir nuotekų tinklų, iš pradžių bus įspėjami, o paskui jiems grės baudos nuo 70 iki 100 eurų.

  Pirmąjį ES įspėjimą Lietuva gavo praeitą vasarį. Europos Sąjunga paskirstė lėšas tinklų įrengimui, tačiau žmonėms prie jų nesijungiant, ES nori išrašyti baudų už 16 mln.

  Manoma, kad vyriausybė nepasiturintiems gyventojams skirs kompensacijas.

  Dar šia tema

  Numatomi Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pakeitimai
  Klaipėdiečiai skundžiasi dėl nemalonių kvapų
  Tegai:
  nuotekų surinkimo tinklai, Lietuva

  Svarbiausios temos