23:33 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (177)
  562

  NATO kariai, greičiausiai, liks nenubausti, nes Lietuvos valdžia neišdrįs reikalauti teisti kareivius pagal respublikos įstatymus, mano ekspertas Viktoras Baranecas

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Vilniaus rajone NATO karinis sunkvežimis susidūrė su lengvuoju automobiliu. Pirminiais policijos duomenimis, įvykio metu žuvo dvi lengvuoju automobiliu važiavusios merginos. NATO kariai nenukentėjo.

  Šiuo metu Lietuvos policija tiria incidento aplinkybes.

  Interviu "Sputnik Lietuva" laikraščio "Komsomolskaja pravda" karo apžvalgininkas, atsargos pulkininkas Viktoras Baranecas pažymėjo, kad tokie incidentai Baltijos šalyse jau nebėra reti. Tačiau JAV vyriausybė dažniausiai padeda NATO kariams išvengti atsakomybės.

  "Amerikiečiai iš karto atvyksta, atsiunčia advokatus, sako, kad šie žmonės yra Jungtinių Amerikos Valstijų jurisdikcijoje ir kad "mes, esą, teisime juos JAV teritorijoje". <…> Manau, kad ši amerikietiška schema suveiks klasikiniu būdu. Niekas nieko nenubaus, JAV advokatai įrodys, kad lengvasis automobilis važiavo ne ta juosta ir netinkamu greičiu, ir kad apskritai civilinio automobilio vairuotojas yra kaltas, o ne tas kareivis, kuris valdė kovinę mašiną", — pasakė ekspertas.

  Baranecas pridūrė, kad lietuviai, tikriausiai, nesipriešins ir nesurengs masinių protestų.

  "Baltijos valstybės klūpo prieš šiuos NATO kovotojus. Apskritai, žinote, Baltijos šalyse jie [NATO kariai] elgiasi kaip namuose, jie elgiasi kaip šeimininkai <...> Jie leidžia sau viską. Žinote, man net gaila Baltijos šalių gyventojų, kurie šiuo atveju elgiasi ne kaip Latvijos, Lietuvos ir Estijos piliečiai, bet kaip vergai. Užuot surengę masinę demonstraciją, jie <...> nuris šią karčią piliulę", — padarė išvadą Baranecas.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (177)

  Dar šia tema

  NATO karių visureigis pateko į eismo įvykį Pabradėje
  "Girtas šlapinosi ant vitrinų": kaip NATO kariai elgiasi Baltijos šalyse
  Politologas: NATO neties kelių Baltijos valstybėse, kad jas apsaugotų
  Vengrijos kariai sukėlė avariją Vilniaus pakraštyje
  Rusijos URM priminė apie NATO karių skaičių Lietuvoje
  Tegai:
  kariai, Lietuva, NATO

  Svarbiausios temos