21:11 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  244

  Gražiausiai šventėms savo langus papuošė Lietuvos muitinė, kuri Kalėdų senelio kelionei iš Laplandijos į Vilnių sukurti panaudojo trimačio vaizdo techniką ir spalvotą popierių

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Pusšešto tūkstančio balsavusių išrinko konkurso "Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018" nugalėtojus, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Pirmąją vietą šiemet laimėjo Lietuvos Muitinės departamento vitrina (Gedimino pr. 25, Vilnius), antrąją vietą — JULIA JANUS koncepcinės parduotuvės vitrina (UAB "Julia Janus", Stiklių g. 7, Vilnius), trečiąją vietą laimėjo Vilniaus piligrimų centro vitrina (Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba, Dominikonų g. 6, Vilnius).

  Nugalėtojai paaiškėjo sudėjus internetu balsavusių žmonių balsus ir specialiai suburtos komisijos balus. Trys geriausiai įvertintos kalėdinės Vilniaus vitrinos apdovanotos piniginiais prizais (I vieta — 1500 eurų, II vieta — 1000 eurų ir III vieta — 500 eurų).

  "Kalėdos asocijuojasi su šventiniu stebuklu, kurį paslapčia į namus atgabena Kalėdų senelis. Muitinės departamento virtinose pavaizduota Kalėdų senelio, stebuklų nešėjo kelionė iš tolimosios Laplandijos į gražųjį Vilnių.  Pirmą kartą panaudojome trimačio vaizdo techniką ir spalvotą popierių", — pasakojo I vietą laimėjusios vitrinos kūrėja Justina Kosaitė iš Muitinės departamento.

  Lietuvos muitinės vitrina
  Konkurse "Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018" I vietą laimėjusi Lietuvos muitinės vitrina

  Konkurse "Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018" šiemet dalyvavo daugiau nei kelios dešimtys veiklių sostinės verslininkų, įmonių bei įstaigų. Jie rado laiko ir ypatingu Kalėdų laukimo laikotarpiu kūrė mažus ir didelius žėrinčius stebuklus.

  Padedant "Floristai ant ribos" komandai, II vietos laimėtojos dizainerės Julijos Janus vitrinos gausiai išdekoruotos baltomis kaip sniegas medžių šakelėmis, kalėdinių šviesų grafika ir Julijos kurtais kostiumais. Įdomiausia dekoracijų dalis — įspūdingos juodo plastiko blizgančios eglutės Stiklių gatvės kiemelyje, kurios atrodo tarsi nutūpusios iš kitos — juodosios dizainerės Julijos Janus planetos. Vitrinos idėjos gimimas buvo kūrybinė sinergija tarp žinomo floristo Antano Mažono ir dizainerės. Vitrina ir parduotuvė buvo išdekoruota pagal jos kuriamą madą — santūrios, minimalistinės, juodai baltos dekoracijos.

  II vietą laimėjusi JULIA JANUS koncepcinės parduotuvės vitrina
  II vietą laimėjusi JULIA JANUS koncepcinės parduotuvės vitrina

  Visos kalėdinės vitrinos maloniai džiugina akį ir puošia žiemiškos sostinės vakarus: vienos jų pasakoja kalėdines istorijas, kitos kuria įspūdžius ir šventinę nuotaiką mieste.

  "Adventas, laikas pieš šv. Kalėdas, prasideda ir baigiasi arkangelo Gabrieliaus skelbiama žinia apie Jėzaus gimimą. Taip kilo mintis apie angelus Vilniaus piligrimų centro lange. Dėkojame dailininkei, kuri kelias savaites skyrė angelų kūrimui, nes vien ką reiškia jų skirtingai papuošti sparnai. Labai džiaugiamės, kad šie angelai jau atranda namus kaip meno kūriniai ir nelieka tik vienkartine Kalėdine dekoracija", — džiaugėsi Inesa Čaikauskienė iš Vilniaus piligrimų centro, kurio vitrina laimėjo III vietą.

  Konkurse Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018 III vietą laimėjusi Vilniaus piligrimų vitrina
  Konkurse "Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018" III vietą laimėjusi Vilniaus piligrimų vitrina

  Konkurse dalyvavusių Vilniaus kalėdinių vitrinų nuotraukas galima išvysti "Kalėdos sostinėje 2018" organizatorių sukurtame kalėdinių vitrinų žemėlapyje, kuriuo naudojantis galima visas jas aplankyti.

  Visą šventinį laikotarpį apžiūrėti šventines vitrinas galima ir išmaniai — naudojantis mobiliąja programėle #walk15, kurioje yra virtuali "Kalėdinių vitrinų" ėjimo trasa. Naudojantis programėle, galima apkeliauti ir įvertinti gražiausiai pasipuošusių miesto parduotuvių, restoranų ar įstaigų vitrinas, o pakeliui sužinti daugiau ir apie Kalėdas sostinėje.

  Kalėdos sostinėje — 2018 Kalėdiniai renginiai Vilniuje
  © Sputnik /
  "Kalėdos sostinėje — 2018" Kalėdiniai renginiai Vilniuje

  Dar šia tema

  Kalėdų aromatas: Lietuvoje galima siųsti meduolių kvapą paštu
  Specialistų patarimai, kaip išvengti spūsčių per kalėdinį laikotarpį
  Keleiviai gali patys pasirinkti Kalėdų traukinuko maršrutą
  Tegai:
  Kalėdos, Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos