08:48 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (350)
  37

  NVSC Klaipėdos departamento užkrečiamųjų ligų valdymo specialistai šiandieną vyks į ugdymo įstaigą, teiks rekomendacijas tuberkuliozės profilaktikos klausimais

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras gavo informaciją apie patvirtintą atviros tuberkuliozės atvejį vienoje iš Neringos ugdymo įstaigų, rašoma centro pranešime žiniasklaidai.

  Sergantis asmuo jau izoliuotas, todėl bendruomenė apsaugota nuo tolimesnio užkrato plitimo.

  NVSC specialistai ėmėsi skubių veiksmų, kad būtų apsaugoti kontaktą su sergančiuoju turėję asmenys. Apie ligą, jos plitimo būdus ir apsisaugojimo priemones informuojami skambinusieji. Teikiama informacija ugdymo įstaigos administracijai, konsultuojama dėl tolimesnių veiksmų. NVSC Klaipėdos departamento užkrečiamųjų ligų valdymo specialistai šiandieną vyks į ugdymo įstaigą, teiks rekomendacijas tuberkuliozės profilaktikos klausimais.

  Kaip užsikrečiama tuberkulioze?

  Tuberkuliozė plinta oro lašeliniu būdu, t. y. tuberkuliozės mikobakterijos patenka į orą, kai plaučių tuberkulioze sergantis žmogus kalba, kosti, čiaudo, spjaudo skreplius. Žmogus užsikrečia įkvėpęs užkrėsto tuberkuliozės mikobakterijomis oro.

  Užsikrėsti tuberkuliozės bakterijomis gali daugelis, tačiau suserga tuberkulioze dažniausiai turintys silpnesnį imunitetą. Tikimybė užsikrėsti didėja, jei bendraujama ilgai ir intensyviai su sergančiuoju atvira plaučių tuberkulioze, ypač blogai vėdinamose patalpose. Liga neplinta per stalo įrankius, tualetą, sveikinantis.

  Ką reikia daryti kontakte su ligoniu buvusiems asmenims?

  Šeimos nariai bei kiti su sergančiuoju bendravę (pvz. klasės draugai, bendradarbiai ir kt.) asmenys, privalo pasitikrinti sveikatą. Suaugusieji tiriami rentgenologiškai, o vaikams atliekamas tuberkulino mėginys. Siuntimus pasitikrinti sveikatą pas šeimos gydytoją, asmenims, kurie kolektyve galėjo turėti artimą sąlytį su sergančiu atvira tuberkulioze asmeniu, išduoda NVSC specialistai. Šeimos narių ištyrimą dėl tuberkuliozės organizuoja ligą nustatęs gydytojas pulmonologas.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (350)

  Dar šia tema

  Beveik pusšimtis vaikų susirgo tuberkulioze Lietujoje per metus
  Lietuviai atveža iš užsienio tuberkuliozę
  Tegai:
  tuberkuliozė

  Svarbiausios temos