07:50 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Dalia Grybauskaitė Laplandijoje, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė atskleidė, ko paprašė Kalėdų Senelio

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  7001

  Pati prezidentė lietuviams palinkėjo ramybės, supratingumo ir svajonių bei kurti stebuklą, dovanoti jį kiekvienam — artimajam, šeimai, draugams

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Prieš pat didžiąsias šventes Kalėdų Senelį Laplandijoje aplanko Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, lydima šimto vaikų iš daugiavaikių šeimų. Anot jos, Kalėdos kelia įvairius sentimentus.

  "Visokiausius, bet pirmiausia primena vaikystę. O vaikystėje visos dienos buvo gražios ir viltingos, tokios jaukios", — LRT Televizijos laidoje "Gyvenimas" kalbėjo prezidentė.

  Grybauskaitė, būdama maža, Kalėdų laukė dėl daugybės dalykų: "Mano vaikystės laikais, buvo daugiau sniego. Labai mėgau rogutes, jomis važinėtis ir nuo kalnų arba čiuožti ant užpakalio, atsisėdus ant kokio nors kartono ar plastmasės gabalėlio. Vaikystėje mėgau dūkti lauke, sniege. O dovanos taip pat buvo visada laukiamos."

  Anot prezidentės, jos vaikystės laikais Kalėdų Senelis buvo nepasiekiamas.

  "Visada svajojau jį pamatyti. Net ir sovietiniais ar gūdžiais laikais. Daug priklauso ir nuo šeimos — ar šventė sukuriama, ar ja džiaugiamasi", — sakė prezidentė.

  Viešėdama Laplandijoje, Grybauskaitė kažko paprašė Kalėdų Senelio.

  "Pirmiausia Kalėdų Senelio paprašiau, kad jis atvyktų. Kai atkeliaus, su savimi atsiveš viską, ko mūsų žmonės nori. Ypač mažieji. Kalėdų Senelis pažadėjo, kad su savo elnių kinkiniu atskris į Lietuvą. Mes turime tikėti, viltis ir kurti stebuklą, dovanoti jį kiekvienam — artimajam, šeimai, draugams", — atskleidė paslaptį prezidentė.

  Žurnalisto paklausta, ar geriausias linkėjimas lietuviams būtų ramybė, Grybauskaitė pradeda svarstyti.

  "Vienas iš... Tačiau nežinau, ar geriausias. Tik taikos ir ramybės turbūt linkėti sunku, bet svajonių išsipildymo, supratingumo, paramos, ko gero, reikėtų palinkėti. Žinoma, ir norėti svajoti — tai labai svarbu ir mažam, ir dideliam. Svajokime, tikėkimės. Ir tikrai gausime".

  Prezidentė sako sutiksianti šventes kaip visada: "Ramiai. Gana tyliai, su artimaisiais žmonėmis, ir su mūsų tradiciniais patiekalais. Be jokios abejonės."

  Rovaniemio miestelį, esantį Suomijos Šiaurėje, aplankė žurnalistas Edvardas Žičkus ir laidos "Gyvenimas" komanda. Laplandija — oficiali Kalėdų sostinė, o visai netoli — poliarinis ratas, už kurio yra ir Kalėdų Senelio rezidencija. Vieta, į kurią patekti svajoja ne vien vaikai.

  Laplandija dėmesio sulaukia ne tik dėl Kalėdų Senelio, bet ir unikalių gamtos reiškinių. Žiemą, poliarinėmis naktimis, saulė prasmenga tarsi skradžiai žemę, danguje pamėkliškai šviečia Šiaurės pašvaistė. Dėl šio įspūdingo reginio, anot astronomų, kaltas Saulės vėjas, kurio atneštos kietosios kosmoso dalelės, susidūrusios su Žemės atmosfera, sukelia magnetinę audrą ir švytėjimą.

  Dar šia tema

  Lietuvos policija pasidalino šiltu kalėdiniu vaizdo klipu
  Tikros emocijos: Vilniaus oro uostas vaizdo įrašu pasveikino savo keleivius
  Kaip išvengti nelaimių per šventes
  Kokių knygų padovanota bibliotekoms per akciją "Knygų Kalėdos"
  Tegai:
  Laplandija, Kalėdos, Kalėdų Senelis, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos