07:47 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Cigaretės, archyvinė nuotrauka.

  Kontrabandinius rūkalus baltarusis gabeno automobilio dujų įrangoje

  © Depositphotos/ underworld1
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  12 0 0

  Patikros metu paaiškėjo, kad keturiuose "Fiat Multipla" dujų balionuose yra 2732 pakeliai cigarečių "Minsk Capital" su Baltarusijos akcizo ženklais

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Varėnos rajone, prie sienos su Baltarusija, VSAT pareigūnų sustabdytas baltarusis gabeno daugiau kaip 2700 pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

  Jos buvo paslėptos automobilio "Fiat Multipla" dujų balionuose.

  Šeštadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos pasieniečiai Varėnos rajono Paąžuolės kaime, kelyje Dubičiai - Rakai, sustabdė automobilį "Fiat Multipla" baltarusiškais numeriais. Ši vieta yra netoli sienos su Baltarusija.

  Vairuotojas, 32-ejų Baltarusijos pilietis, turėjo tvarkingus asmens ir mašinos dokumentus. Lietuvoje jis buvo teisėtai ir iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad vyras nieko draudžiamo negabena.

  Vis dėlto Varėnos pasieniečiams kilo įtarimų, todėl "Fiat Multipla" buvo nukreiptas į netoliese įsikūrusią Aleksandro Barausko užkardą. Čia yra sąlygos detaliai patikrai.

  Jos metu paaiškėjo, kad keturiuose "Fiat Multipla" dujų balionuose (tokia yra gamyklinė šio modelio įranga) yra 2732 pakeliai cigarečių "Minsk Capital" su Baltarusijos akcizo ženklais. Mašina važiavo, varoma benzinu.

  Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką baltarusiui Varėnos pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Ją nagrinės Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai. Užsieniečiui gresia bauda nuo 4 iki 6 tūkst. eurų bei 2000 m. laidos automobilio konfiskavimas.

  Po apklausos įteikę šaukimą atvykti į teismą pasieniečiai baltarusį paleido. "Fiat Multipla" ir cigaretės saugomi Varėnos pasienio rinktinėje.

  Dar šia tema

  Lietuvos pasieniečiai sulaikė didelę rūkalų kontrabandą vagone su trąšomis
  Rusas bandė atgabenti į Lietuvą didelę gintaro partiją
  Vagone su trąšomis vėl buvo aptikta cigarečių kontrabanda
  Muitinė pasidalino 2018 metų įsimintiniausiais kontrabandos sulaikymais ― video
  Policija ir muitinė sulaikė 2 mln. eurų vertės cigarečių kontrabandą — video
  Tegai:
  Baltarusija, ženklas, akcizas, cigaretės

  Svarbiausios temos