15:32 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Vienintelis ir paprasčiausias medicinos mokslų kandidatės Veros Šastinos patarimas — visai negerti

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Medikai rekomenduoja, kaip sausio 1-ąją išvengti pagirių, rašo RIA Novosti.

  Vienintelis ir paprasčiausias medicinos mokslų kandidatės Veros Šastinos patarimas — visai negerti.

  "Kai kurios šeimos laikosi šio patarimo, pakeldamos taures su nealkoholiniais gazuotais ir negazuotais gėrimais, tame tarpe savos gamybos. Juk puikios nuotaikos ir gražios šventės garantas — bendravimo su artimais žmonėmis džiaugsmas", — pabrėžia medikė.

  Tačiau, jos nuomone, beveik kiekvienas pakels šampano stiklą laikrodžio dūžių metu.

  Taigi, Šastina siūlo nepradėti gerti nuo pat ryto, likus trims ar keturioms valandoms iki šventės gerai pavalgyti, o šventės metu — neapsiriboti užkandžiais.

  Be to, kaip pažymėjo gydytoja, nedera maišyti alkoholinių gėrimų.

  "Po pirmosios taurės šampano, išsirinkite vakaro gėrimą. Tačiau čia derėtų vadovautis principais: nesumaišyti spiritinių gėrimų — degtinės, viskio, džino, vyno, brendžio ir kt." — sakė Šastina ir pridūrė, kad į gėrimą rekomenduojama įsidėti ledo, kad būtų galima išgerti daugiau skysčių ir mažiau alkoholio.

  Ji taip pat išsklaidė liaudies mitus, kad reikia valgyti riebaus maisto ar aliejaus prieš geriant. Pasak jos, dėl to gresia rėmuo, žarnyno sutrikimai ir pykinimas.

  Šastina pabrėžė, kad po šventės būtina gerai išsimiegoti, o kitą dieną — pasivaikščioti gryname ore su šeima ir draugais.

  "Atidžiai susiplanuokite Naujųjų metų šventę, kad nebūtų gaila beprasmiškai praleisto laiko žalojant savo sveikatą", — sakė ji.

  Dar šia tema

  Aplinkos ministerija primena prieš šventes: maisto švaistymas — prabanga
  Tegai:
  medikų patarimai

  Svarbiausios temos