09:26 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Kauno miesto Mokslo premija

  Kauno akademikams paskirtos premijos už pasiekimus moksle

  © Photo: Kauno miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45 0 0

  Iškiliausi Kauno mokslininkai pagerbti Lietuvos mokslų akademijos narių visuotiniame susirinkime; Kauno miesto Mokslo premija teikiama jau penktą kartą

  VILNIUS, gruodžio 25 ― Sputnik. VDU ir KTU universitetų akademikams Laimai Šinkūnaitei bei Rymantui Jonui Kažiui įteiktos Kauno miesto Mokslo premijos, praneša Kauno savivaldybė.

  Šiemet apdovanota Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto profesorė L. Šinkūnaitė garbingo įvertinimo sulaukė už nuopelnus humanitarinių mokslų srityje, ilgamečius menotyrinius Kauno sakralinio paveldo tyrimus.

  Tuo metu technologijos mokslų srityje dirbantis prof. habil. dr. R. J. Kažys premiją pelnė už aktyvią mokslinę veiklą ir aukščiausius mokslo pasiekimus šalies ir pasauliniu lygiu kuriant ultragarsines diagnostikos ir matavimų technologijas ekstremalioms sąlygoms. Jo iniciatyva Kaune toliau uoliai puoselėjama ultragarso mokykla ir rengiami aukščiausios kvalifikacijos specialistai.

  Premijų dydis siekia po 5 tūkst. eurų.

  "Pasakodami apie miesto gyvenimą, dažnai vardijame ekonominius rodiklius, džiaugiamės infrastruktūros naujovėmis, kultūrine veikla ar pergalėmis sporte. Reikia pripažinti, kad mokslo pasiekimai yra aukščiau visko. Be jų paprastai neįmanomas joks didesnis progresas. Esate tikra vertybė ir galinga varomoji jėga Kaunui, o tuo pačiu ir didelė garbė visai Lietuvai", ― sveikindamas premijos laureatus kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Kauno miesto Mokslo premija teikiama jau penktą kartą. Kaip įprastai, iškiliausi Kauno mokslininkai pagerbti Lietuvos mokslų akademijos narių visuotiniame susirinkime.

  Kasmet skiriamos dvi premijos: viena teikiama už nuopelnus humanitarinių ar socialinių mokslų srityje, kita ― už nuopelnus fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ar technologijos mokslų srityje.

  Kauno miesto Mokslo premija skiriama už ilgalaikę aktyvią ir reikšmingą mokslinę veiklą, aukščiausius pasiekimus nacionaliniu ar tarptautiniu mastu, novatoriškas mokslines idėjas bei jų įgyvendinimą Kaune.

  Награждение ученых в Каунасе
  Kauno miesto Mokslo premijų paskirtimas

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" paleidžia naktinį traukinį Kaunas–Vilnius
  Kaunas pristato pirmąją Lietuvoje miesto pramogų kortelę "Kaunastic"
  Tegai:
  Kaunas

  Svarbiausios temos