09:32 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Laikraščiai, archyvinė nuotrauka.

  Leidėjai: mokesčių lengvatos skaitytojų privilioti nepadės

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1310

  Laikraščiai ir žurnalai provincijos skaitytojams per brangūs net ir su lengvatomis

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Valdžia, nustačiusi trečdaliu mažesnius spaudos pristatymo kaimo vietovėse tarifus, tikisi, kad periodiniai leidiniai kaimo žmonėms taps prieinamesni, rašo LRT.

  Tačiau ši ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata, pasak leidėjų, skaitytojų privilioti nepadės. Laikraščiai ir žurnalai esą provincijos skaitytojams per brangūs net ir su lengvatomis.

  Vyriausybė trečdaliu sumažino pristatymo prenumeratoriams paslaugų tarifus ir taip tikisi, kad provincijos gyventojams spauda taps kur kas prieinamesnė.

  Seimas nuo naujųjų nusprendė spaudai taikyti ir lengvatinį 5 proc. PVM. Regioninių laikraščių leidėjai abejoja, ar lengvatos nykstančią spaudą atgaivins. Be to, dauguma žmonių jau užsiprenumeravo spaudą kitiems metams be jokios lengvatos.    

  Didžiausius leistinus periodinių leidinių pristatymo prenumeratoriams tarifus nustato vyriausybė. Jei tarifai yra mažesni nei paslaugų sąnaudos, tai nuostolius padengia valstybė iš biudžeto. Skaičiuojama, kad per artimiausius porą metų nuostoliai sieks apie 7 mln. eurų.

  Lietuvos pašto duomenimis, pristatomų periodinių leidinių kaime kasmet vidutiniškai mažėja 5–9 proc.

  Dar šia tema

  Seimas siūlo sumažinti PVM tarifą maisto produktams
  Lietuvoje sumažės PVM tarifas malkoms ir medienos produktams
  Žmonėms su regos negalia – daugiau prieinamų kūrinių
  Tegai:
  žurnalas, laikraštis

  Svarbiausios temos