23:34 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (347)
  21

  Pacientams gerokai atpigs vaistiniai preparatai, skirti hipertenzinėms ligoms, miokardo bei smegenų infarktui, krūtinės anginai, širdies veiklos nepakankamumui, širdies ritmo sutrikimams ir kitoms ligoms gydyti

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Nuo Naujųjų metų įsigalioja svarbi naujovė — jau antrą kartą per pusmetį didinamas kardiologinių vaistų kompensavimo lygmuo, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Per metus daugiau nei 700 tūkstančių mūsų šalies pacientų sutaupys apie 4,5 mln. eurų — šįkart nuo 90 iki 100 proc. bazinės kainos.

  Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, Tai jau antrasis vaistų kompensavimo lygio padidinimas. Šių metų liepą kraujotakos sistemos ligų kompensavimo lygmuo buvo padidintas nuo 80 iki 90 procentų, o nuo šiol šie vaistai bus kompensuojami 100 proc. Galimybė pakelti kompensavimo lygį šiems pacientams atsirado po to, kai buvo sumažintos kompensuojamųjų vaistų kainos, tad dėl šio sprendimo išlošė daugelis pacientų.

  "Lietuva pirmauja Europoje pagal širdies ir kraujagyslių ligomis sergančiųjų skaičių — jomis serga kas trečias mūsų šalies gyventojas. Nuo šiol ir kraujotakos sistemos ligomis sergantiems pacientams reikalingi vaistai bus kompensuojami tokiu pačiu lygiu, kaip ir kitomis ligomis sergantiems žmonėms", — sako ministras Aurelijus Veryga.

  Nuo sausio 1 dienos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis 100 proc. bus kompensuojami vaistai, skirti kraujotakos sistemos ligoms, lipoproteidų apykaitos sutrikimams ar kitoms lipidemijoms gydyti.

  Taigi pacientams gerokai atpigs vaistiniai preparatai, skirti hipertenzinėms ligoms, miokardo bei smegenų infarktui, krūtinės anginai, širdies veiklos nepakankamumui, širdies ritmo sutrikimams ir kitoms ligoms gydyti.

  2018 metų liepos viduryje jau buvo padidinti vaistų kompensavimo lygiai. Endokrininėms, mitybos ir medžiagų apykaitos, nervų ir virškinimo sistemos, jungiamojo audinio ir skeleto-raumenų sistemos ir kitoms ligoms kompensavimo lygis pakeltas iš 80 ar 90 proc. į 100 proc. lygį.

  Vaistinės galės taikyti atnaujintą (padidintą) kompensavimo lygmenį net ir receptų, išrašytų iki pakeitimų įsigaliojimo, atveju, todėl perrašinėti tiek elektroninių, tiek popierinių receptų nereikės.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (347)

  Dar šia tema

  Lietuvos "Akropoliuose" įrengti dvylika defibriliatorių
  Pažink savo širdį: nemokamas renginys prie Baltojo tilto
  Lietuva — viena iš ES lyderių pagal mirtingumą nuo širdies ligų
  Ligos pakerta ir jaunus žmones: kaip išvengti širdies veiklos sutrikimų?
  Tegai:
  vaistai, Privalomojo sveikatos draudimo fondas

  Svarbiausios temos