21:01 2019 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  3D instaliacija ant Katedros varpinės, archyvinė nuotrauka

  Naujųjų metų sutiktuvės Vilniuje — 3D instaliacija ant Katedros varpinės

  © Photo: vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  216 0 0

  Susižavėjusi 3D reginiu minia garsiai skaičiuoja akimirkas iki Naujųjų, 12 dūžių, besibučiuojančios porelės, metų fejerverkas — ir tai dar ne viskas, ką paruošė Vilnius 2019 metų sutiktuvėms

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Vilniečiai ir miesto svečiai Naujuosius kviečiami pasitikti Katedros aikštėje, prie vieno seniausių ir aukščiausių miesto simbolių — Vilniaus arkikatedros bazilikos varpinės, kuri nuo 22:00 iki 01:00 atgis įspūdinga 3D vaizdo projekcijų instaliacija. Organizatoriai žada, kad tai bus pirmasis toks įspūdingas 3D reginys ant bokšto Lietuvoje.

  "Vilnius kaip ir didžiausi pasaulio miestai kviečia Naujuosius sutikti prie šalies ar sostinės simboliais tapusių statinių: Taimso aikštėje Niujorke, prie Didžiojo Vestminsterio bokšto Londone, Paryžiaus Eifelio, Brandenburgo vartų Berlyne. Šiemet pirmąkart kviečiame sutikti Naujuosius metus prie Katedros varpinės bokšto — pradžiuginsim ne tik naujamečiu fejerverku, bet ir išskirtiniu reginiu — specialiai šiai progai sukurtu unikaliu 3D  reginiu ant bokšto", — sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

  22:00 Varpinė tarsi atgis ir transformuosis. Žiūrovus stebins ypatingas jos apšvietimas, sklindantis erdvinis garsas bei išskirtinė animacija su trumpa siužetine linija. Bokštas bus "gyvas" iki pat 01:00. Jis kas 5 minutes keis formas ir tekstūrą — nuo medinio iki akmeninio. Vaizdo instaliaciją lydės paslaptingas, įvairių garso efektų lydimas muzikos takelis.  Likus 10-iai minučių iki Naujųjų visų žvilgsnius prikaustys pasirodęs bokšto laikrodininkas, kuris įjungs iki 2019-tų metų likusio laiko skaičiavimą. Vidurnaktį nuskambės Varpinės laikrodžio dūžiai, kuriuos lydės įspūdingi naujamečiai fejerverkai.

  Naujųjų išvakarėse ir iki 24:00 nakties veiks ir Kalėdų miestelis Katedros aikštėje, kuris siūlys pasilepinti šventiniais gardumynais, pasivaišinti karštu vynu. Vilniečių ir miesto svečių prašoma nesinešti savų gėrimų, ypač stiklo taroje, rūpintis savo bei aplinkinių saugumu. Renginyje tikrai neprireiks ir savo atsineštų pirotechnikos priemonių — sostinės savivaldybė dovanos didžiulį įspūdingą profesionalų paruoštą fejerverkų šou.

  Linksmybės tęsis iki 01:00. Vėliau Varpinės bokštas nušvis trispalvės vėliavos spalvomis ir taip švies iki pat sausio 2 dienos, simboliškai paminint 100-ąsias Lietuvos trispalvės iškėlimo ant Gedimino pilies bokšto metines.

  Vilnius paskelbė žiemos švenčių programą >>

  Savivaldybė primena, kad Naujųjų sutikimo metu nuo 2018-12-31, 23:00 iki 2019-01-01, 01:00 bus draudžiamas transporto priemonių eismas T. Vrublevskio, Šventaragio, Barboros Radvilaitės gatvėse. Poilsio ir švenčių dienomis yra draudžiamas eismas Gedimino prospekte nuo Vilniaus iki Šventaragio gatvės.

  Vilniečiai ir miesto svečiai, vykstantys į šventinius artėjančių Naujųjų metų renginius, kviečiami palikti automobilius namuose ir rinktis viešąjį transportą, kuris kursuos dažniau ir bus talpesnis. Vairuotojus kviečiame palikti automobilius atokiau nuo miesto centro. Patogu naudotis ir "Statyk ir važiuok" aikštelėmis Ukmergės g. 246 (šalia PC "Senukai"), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą "Technopolis"), ir iki centro atvykti viešuoju transportu.

  Dar šia tema

  Paskelbta, kaip dirbs prekybos centrai per šventes
  Žvaigždėtas dangus: fantastinis Maskvos pertvarkymas prieš Naujuosius metus
  Tegai:
  Vilnius, Naujieji metai

  Svarbiausios temos