09:34 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Vilnius

  Apklausa: daugiau nei 40 procentų lietuvių teigiamai vertina Rusiją

  © Sputnik / Марина Воронко
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  134

  Pažymėtina, kad tarp respublikos gyventojų simpatijų pirmą vietą užima toli gražu ne JAV, nepaisant proamerikietiškos Vilniaus orientacijos

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Agentūra "TNS LT" atliko sociologinį tyrimą ir nustatė, kad 42 procentai Lietuvos gyventojų teigiamai vertina Rusiją, 54 procentai — neigiamai, praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Tyrimas buvo atliktas Europos tarnybos "Eurobarometer" užsakymu.

  Kalbant apie Lietuvos partnerius Europos Sąjungoje ir NATO, jų atžvilgiu simpatijos išsirikiavo taip. Lietuvių simpatijų lydere tapo Vokietija — ją teigiamai vertina 91 procentas respondentų. Antrojoje vietoje yra Prancūzija (86 procentai), trečiojoje atsidūrė Didžioji Britanija (80 procentų).

  Pažymėtina, kad ketvirtą vietą užėmė Japonija (79 procentai), o JAV — tik penktą (74 procentai).

  Tačiau, pasak politologo Jurijaus Dolinskio, "42 procentai tų, kurie simpotizuoja Rusijai — tai gana didelis rodiklis Lietuvai", atsižvelgiant į antirusiškas nuotaikas, kurias nuolat skatina Lietuvos Respublikos valdžia ir žiniasklaida. Be to, oficialaus Vilniaus simpatijos Vašingtonui taip pat neatnešė rezultato, kurio tikėtasi: teigiamai JAV įvertino toli gražu ne šimtas procentų Lietuvos gyventojų. Pasak eksperto, "tai yra rimtas ženklas Lietuvos valdžiai susimąstyti".

  Dar šia tema

  Kodėl Lietuva tampa naujaisiais namais politiniams sukčiams iš Rusijos
  "Integrity Initiative" ― kas kovoja su Rusija Lietuvoje?
  Tegai:
  apklausa, ES, Rusija, Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos