08:23 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Vilniaus oro uostas

  Lietuvoje pasikeis civilinės aviacijos priežiūros sistema

  © Depositphotos/ Bokstaz
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Numatoma, kad naujasis valdymo modelis leis sutaupyti valstybei iki 180 tūkstančių eurų per metus

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Lietuvoje pasikeis civilinės aviacijos priežiūros sistema, praneša šalies Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

  Nuo 2019 metų sausio 1 dienos Civilinės aviacijos administracija (CAA) bus reorganizuota, ji bus prijungta prie Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA). Jos funkcijos bus perduotos kitoms transporto sektoriaus įstaigoms.

  LTSA teiks tas pačias civilinės aviacijos paslaugas, tačiau naudodama mažiau išteklių.

  Kaip pažymėjo susisiekimo ministras Rokas Masiulis, atnaujinta civilinės aviacijos priežiūros sistema sudarys sąlygas į šį sektorių pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistus, teikti daugiau inovatyvių, į verslo poreikius orientuotų paslaugų bei užtikrinti tvarų finansavimo modelį.

  Pažymima, kad vienas iš reformos tikslų yra užtikrinti "vartotojas moka" principą, tai reiškia, kad VšĮ Transporto kompetencijų agentūros aviacinė veikla bus finansuojama išimtinai iš pajamų, gautų už aviacijos subjektams teikiamas paslaugas.

  "Įstaiga teiks paslaugas ir tarptautinėje aviacijos paslaugų rinkoje. Jos veiklai finansuoti iš esmės nebus naudojamos valstybės biudžeto lėšos, todėl įstaiga bus suinteresuota teikti kokybiškas, efektyvias ir į naudotojų poreikius orientuotas aviacijos priežiūros paslaugas", — teigiama ministerijos pranešime.

  Reorganizacija leis sumažinti valstybės tarnautojų skaičių ir sutaupyti biudžeto lėšų. Vietoje šiuo metu CAA išlaikyti metams skiriamų 460 tūkstančių eurų jos LTSA perduodamoms funkcijoms vykdyti pakaks apie 220 tūkstančių eurų, o Transporto kompetencijų agentūrai perduodamoms funkcijoms vykdyti — apie 60 tūkstančių eurų.

  Ministerijos teigimu, tokiu būdu kasmet bus galima sutaupyti 180 tūkstančių eurų per metus.

  Dar šia tema

  Sukčiai pavogė 380 tūkst "British Airways" klientų banko kortelių duomenis
  "Ryanair" sukritikuota už įgulos neveiklumą keleivio rasisto atžvilgiu
  Tegai:
  aviacija, Lietuva

  Svarbiausios temos