07:06 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Pėsčiųjų perėja, archyvinė nuotrauka

  Per parą Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo trys žmonės

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  10 0 0

  Specialistai turi pastabų ir vairuotojams, ir pėstiesiems

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvos keliuose žuvus trims žmonėms, specialistai gyventojus ragina būti atidesnius. Visi žuvusieji — pėstieji. Pasak Autoplius.lt komunikacijos vadovo Mato Buzelio, tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems svarbiausia yra įvertinti greitį, kelio sąlygas ir matomumą.

  "Pačios aktualiausios priežastys, dėl ko tai vyksta, yra neatidumas — tiek pėsčiųjų, tiek vairuotojų. Žmonės kai kuriais atvejais į pėsčiųjų perėją žengia net neapsidairę — jie visiškai neįvertina atvažiuojančio automobilio greičio, kelio sąlygų, matomumo. Iš kitos pusės, vairuotojai, net matydami, kad prie pėsčiųjų perėjos artėja žmogus, taip pat nenuspėja, ką tas žmogus gali padaryti", — LRT Radijui sakė Buzelis.

  Tiek vairuotojai, tiek pėstieji, anot jo, tamsiuoju paros metu dažnai nepastebi vieni kitų. Be to, automobilių vairuotojai dažniausiai dar ir nesilaiko saugaus greičio. Jo teigimu, jeigu kelyje yra slidu, ar kelionė bus saugi, ar rizikinga, vairuotojams gali nulemti jau vien prastas padangų pasirinkimas. Tuo tarpu pėstieji, kurie, kaip rodo statistika, keliuose tamsiuoju paros metu žūsta dažniau, turėtų būtinai prisisegti atšvaitus.

  "Pėstieji turėtų pasirūpinti prevencinėmis priemonėmis — įsigyti, užsidėti atšvaitus. Juos ir nemokamai dalina, ir įsigyti galima tikrai nebrangiai. Tamsus paros metas yra pats sudėtingiausias laikotarpis. Jeigu žiūrėsime į žuvusiuosius pagal eismo dalyvių kategorijas, tai matome, kad dviračių, motociklų vairuotojai, automobilių keleiviai bei vairuotojai dažniau žūsta šviesiu paros metu, pėstieji — tamsiuoju", — priduria Buzelis.

  Penktadienio vakarą Vilniaus rajone automobilio vairuotoja mirtinai sužalojo kelkraščiu be atšvaitų ėjusį vyrą. Kauno Taikos prospekte penktadienį mirė moteris, kurią automobilis partrenkė nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje. Dar vienas žmogus žuvo Šalčininkų rajone. Pirminiais duomenimis, ant kelio gulėjusį vyrą pervažiavo krovininis automobilis.

  Kelininkai informuoja, kad šeštadienio dieną keliai šlapi visoje Lietuvoje. Vairuotojų prašoma būti atidžių važiuojant rajoniniais keliais, nes jie provėžoti bei vietomis slidūs.

  Ir artimiausią naktį daugelyje rajonų numatomi krituliai, vyraus nedidelis lietus, šlapdriba. Vietomis rūkas. Rytinėje šalies pusėje plikledis, galima silpna lijundra.

  Dar šia tema

  Lietuvoje per šventes įvyko daugiau kaip 70 eismo įvykių
  Vilniuje bus įrengta daugiau nei 40 tūkst. LED šviestuvų
  Policija visą šventinį laikotarpį aktyviai prižiūrės viešąją tvarką
  Tegai:
  eismo įvykiai

  Svarbiausios temos