07:24 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Mokėsčiai, archyvinė nuotrauka

  Lietuviai galės be baudų deklaruoti iki šiol nedeklaruotas pajamas

  © NALOG
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Lengvatinis laikotarpis truks šešis mėnesius. Valdžios institucijos tikisi, kad tai sumažins ekonomikos šešėlį

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Pirmąjį 2019 metų pusmetį Lietuvos gyventojai ir įmonės galės deklaruoti nedeklaruotas pajamas ir nuobaudų už tai nesulauks, praneša LRT.

  "Viskas priklauso nuo mūsų sąmoningumo. Matom, kad šešėlis tikrai traukiasi labai sparčiai, tikrai mokesčius mokėti tampa madinga. Manau, prisijungs nemaža gyventojų, dalis įmonių — tų, kurie jaučia sąžinės graužatį, kad galbūt atėjo laikas gyventi civilizuotai, kad mums ne vis vien, kas bus Lietuvoje", — sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

  Amnestija galios pajamoms, gautoms nuo 2014 metų. Mokesčių inspekcija automatiškai atleis nuo delspinigių ir neskirs baudų.

  Lengvatinis laikotarpis truks šešis mėnesius. Valdžios institucijos tikisi, kad tai sumažins šėšėlį, kurį, remiantis naujausiais duomenimis, sudaro apie 2 mlrd. eurų per metus arba apie penktadalį visos šalies ekonomikos.

  Pranešama, kad Mokesčių amnestija nuo baudžiamosios atsakomybės neatleidžia. Jei gautas kyšis, pinigai gauti iš kontrabandos ar kitais nešvariais būdais, atvirumas neišteisins.

  Dar šia tema

  Biudžetas-2018: vargšai ir toliau liks vargšais
  Finansų ministerija: valstybės biudžetas mažesnis nei prognozuota
  Tegai:
  deklaravimas, Lietuva

  Svarbiausios temos