07:31 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Grikiai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje manoma, kad grikių importas iš Rusijos daro įtaką jų supirkimo kainoms

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1810

  Teigiama, kad po 2020 metų Lietuvos ūkininkams bus sunkiau konkuruoti rinkoje, nes ES ketina sugriežtinti žemės ūkio produktų gamybos reglamentavimą

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Lietuvoje pareikšta, kad grikių importas iš Rusijos daro didelę įtaką lietuviškų grikių supirkimo kainoms ir kiekiams, praneša LRT.

  Pasak įmonės "Lašų duona" direktoriaus Nerijaus Aukštuolio, Rusijos grikių importo padidėjimas — peilis grūdų augintojams Lietuvoje.

  "Tai kviečių kainą pasiekė, ir pagrindinė įtaka buvo būtent iš Rusijos. Negana to, jūs turbūt žinote, kad rinką Europa apsaugo, yra muitai dideli, kruopoms — 129 eurai, žaliavai — 37 eurai tonai, bet rado apėjimą verslininkai ir jas padaro ukrainietiškas, žodžiu iš Rusijos per Ukrainą eina be jokių muitų", — pasakojo Aukštuolis.

  Kiti grikių augintojai pažymi, kad šiemet hektaro kaina rinkoje 70 eurų mažesnė nei pernai, dėl to ateityje gali kilti klausimas dėl grikių auginimo Lietuvoje.

  Grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas Ignas Jankauskas teigia, kad po 2020 metų ES bus dar labiau griežtinamas gamybos reglamentavimas ir užauginti žemės ūkio produkciją taps dar sudėtingiau.

  "Turiu galvoje ekologinius reikalavimus, ir mes jau dabar matome, kad dabartiniai reikalavimai mažins gamybos plotus, mažins derlingumą ir natūralu, kad dėl to laimės vartotojas, pirkdamas kokybiškesnę, geresnės kokybės produkciją, tačiau mes turėsime spaudimą iš Rytų rinkos, kur praktiškai negalioja gamybos reglamentavimas", — sakė Jankauskas.

  Muitinės departamento duomenimis, šiemet į Lietuvą importuota apie 15 tūkst. tonų grikių už beveik 3 mln. eurų. Be to, šiemet grikių importuojama iš Rusijos 2 kartus daugiau nei pernai.

  Anksčiau Seime skųstasi dėl Rusijos grikių ir kviečių pirkimo apimties padidėjimo, tuo metu, kai Lietuva galėjo importuoti grūdus iš "draugiškų šalių". Žemės ūkio ministerija paragino imtis priemonių vietos ūkininkų interesams apsaugoti.

  Politologas Armenas Gasparianas interviu Sputnik pareiškė, kad nė vienoje kitoje Europos šalyje, išskyrus Lietuvą, politikai nepradėtų raginti kovoti su Rusijos grikiais, tuo darydami žalą savo ekonomikai.

  Dar šia tema

  Lietuvoje atsirado nesaugūs grikiai
  Politologas: tik Lietuva galėjo sugalvoti kovoti su Rusijos grikiais
  Tegai:
  Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos