22:03 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Морозы в Москве

  Specialistai papasakojo, kaip žiemą kvėpuoja žuvys

  © Sputnik / Евгений Биятов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  Vandens prisotinimo deguonimi procedūra atliekama reguliariai žiemą, ji būtina rezervuaro ekosistemai palaikyti

  VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Specialistai prisotina deguonimi Maskvos tvenkinius ir ežerus, tai padės jų faunai išgyventi žiemą, skelbia RIA Novosti.

  "Maskvoje prasidėjo valstybinės vieningos įmonės "Mosvodostok" aptarnaujamų vandens telkinių aeracija, specialistai jau išgręžė skyles daugiau kaip 200 tvenkinių ir ežerų, tarp jų yra Patriarchų ir Novodevičių tvenkiniai, Sadki ir Vinogradnij tvenkiniai, apvalus tvenkinys Izmailovsko kultūros ir poilsio parke. Pragręžus skylę ledo paviršiuje vanduo yra prisotinamas deguonimi, kuris būtinas žuvims, moliuskams ir vėžiagyviams, gyvenantiems po ledu. Be to, oro cirkuliacija padeda išgaruoti kenksmingoms medžiagoms", — rašoma pranešime.

  "Privaloma sąlyga yra ta, kad ledas turi būti ne mažiau kaip 12 centimetrų storio. Iš esmės aeracija atliekama stovinčio vandens telkiniuose, tekančio vandens telkiniams jos reikia rečiau, nes jie visiškai neužšąla", — komentuoja "Mosvodostok" spaudos tarnyba.

  Kaip pažymėta, vandens prisotinimo deguonimi procedūra atliekama reguliariai žiemą, ji būtina rezervuaro ekosistemai palaikyti.

  Dar šia tema

  Pasaulinis potvynis: Antarktidos ledas sparčiai tirpsta
  Žvejams derėtų būti ypač atsargiems: ledas slepia pavojų
  Draudimas žvejoti vėgėles įsigalios dviem dienom vėliau nei įprastai
  Tegai:
  žiema, vanduo

  Svarbiausios temos