09:19 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Prekybos centras Norfa

  Viešai skelbiama, kiek kainuoja maisto produktai prekybos tinkluose

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  223 0 0

  Nuo šiol lietuviai specialioje svetainėje galės susipažinti su maisto produktų kainomis didžiuosiuose šalies prekybos tinkluose

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Nuo šių metų pradžios specialiame tinklalapyje pradėta viešai skelbti oficialią informaciją apie svarbiausių maisto produktų kainas, taikomas didžiuosiuose prekybos tinkluose, praneša Žemės ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

  "Gyventojų išlaidos maistui sudaro nemažą dalį visų išlaidų, o daugiausia jo nuperkama penkių didžiausių prekybos tinklų parduotuvėse. Pradėjus skelbti pagrindinių maisto produktų kainas juose, pirkėjai turės kur kas aiškesnį vaizdą, kur kokios kainos yra", — pareiškė žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

  Iki šiol svetainėje www.produktukainos.lt buvo viešinamos apibendrintos gaminių kainos, nenurodant konkretaus prekybos tinklo kainų.

  Dabar šioje svetainėje skelbiamos penkių didžiausių prekybos tinklų "Maxima", "Iki", "Norfa", "Rimi" ir "Lidl" 20-ies produktų kategorijų kainos ir jų pokyčiai.

  Be to, planuojama kas savaitę skelbti ne tik produktų krepšelio kainas skirtingose parduotuvėse, bet ir informaciją, kokia tos kainos dalis atitenka produkcijos gamintojams ir prekybininkams.

  Prekybos tinklų parduotuvėse esančias kainas fiksuoja ir skelbia valstybės įmonė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras.

  Statistikos departamento duomenimis, 2018 metų lapkritį kainos mažėjo 0,2 procento, o gruodį — 0,5 procento.

  Dar šia tema

  Kiek lietuviai ir kitų šalių gyventojai išleidžia maistui
  Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 80 tonų nesaugių žuvų produktų
  Tyrimas patvirtino, kad už kai kurias prekes lietuviai moka gerokai daugiau
  Tegai:
  Lietuva, maisto produktų kainos

  Svarbiausios temos