13:06 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  96

  Su atliekų vežėjais susitarta, kad iš surinkimo vietų eglės bus vežamos visą sausio mėnesį

  VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Žiemos šventėms baigiantis, vilniečiai kviečiami nupuoštas kalėdines eglutes palikti  specialiai tam skirtose vietose — šiemet visame mieste yra apie 80 eglučių surinkimo taškų, tai 4 kartus daugiau nei pernai, praneša sostinės savivaldybė.

  Su atliekų vežėjais susitarta, kad iš surinkimo vietų eglės bus vežamos visą sausio mėnesį.

  Vilniaus savivaldybė kasmet kviečia gyventojus su nupuoštomis eglėmis atsisveikinti civilizuotai — nemesti jų prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių, nepalikti kiemuose, neteršti savo ir kaimynų gyvenamosios aplinkos. Miestas pasirūpino, kad specialių surinkimo taškų atsirastų 4 kartus daugiau ir įvairiuose rajonuose.

  Specialistai pataria įsigytas gyvas kalėdines eglutes vazonuose pirmiausiai pasodinti, o jei tam nėra galimybių, atvežti jas į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles. Jose surenkamos ir kirstos, ir vazonuose augusios eglės. Per sausį iš specialių  aikštelių surinktos eglutės bus vežamos utilizuoti ir į kompostavimo aikšteles. Jei įmanoma, gyventojai skatinami pagalvoti apie antrinį eglių panaudojimą kitoms reikmėms — uždengti jautrius šalčiui augalus sode ar kieme, plonas eglės šakų sluoksnis gali būti puikus komposto dėžės pagrindas ir pan.

  Savivaldybė primena, kad už paliktas kalėdines eglutes ne tam skirtose vietose gali grėsti bauda iki 600 eurų.

  Eglutes galima atvežti, atnešti į šiuos 78 eglučių surinkimo taškus:

  Eglučių surinkimo punktai
  © Photo :
  Eglučių surinkimo punktai

  Eglutes taip pat galima pristatyti į šias įmones:

  UAB "Biastra Plius", Titnago g. 74, Vilnius (Vilniaus miesto nuotekų valykla), darbo laikas: 7.30 – 16.00 (pirmadieniais–penktadieniais). Tel. 8 612 69 586;
  UAB "Juknevičiaus kompostas", Liepkalnio g. 172, darbo laikas: 8.30 – 16.30 (pirmadieniais–penktadieniais). Tel: (8 5) 215 2159.

  Dar šia tema

  Vilniečiai kviečiami į Trijų Karalių eiseną ir atsisveikinimą su eglutėmis
  Lietuvoje surinktas rekordinis skaičius nupuoštų eglučių
  Tegai:
  eglė, atliekų vežėjai

  Svarbiausios temos