01:09 2021 Gegužės 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Liberalai įsitikinę, kad šiandien galiojantys griežti ribojimai įmonėms naudoti tik lietuviškus pavadinimus — per daug radikalūs ir užkerta kelią verslui plėstis užsienio rinkose

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Liberalai palaiko Vyriausybės siūlymą leisti įmonėms registruoti nelietuviškus pavadinimus, įtraukiant lotyniškas — w, q ir x — raides, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Liberalai įsitikinę, kad šiandien galiojantys griežti ribojimai įmonėms naudoti tik lietuviškus pavadinimus — per daug radikalūs ir užkerta kelią verslui plėstis užsienio rinkose.

  "Draudimas įmonėms pasirinkti pavadinimą anglų ar kita užsienio kalba yra absurdiškas ir visiškai nereikalingas. Tai tik perteklinis apribojimas verslui, dėl kurio įmonės susiduria su sunkumais, pavyzdžiui, kai lietuvių įmonėms, dėl užsieniečiams sunkiai suprantamo pavadinimo, sunku patekti į užsienio rinką", — kalbėjo liberalas Eugenijus Gentvilas.

  Vertindamas iki šiol galiojantį draudimą, politikas mano, kad tai — nemenka kliūtis įmonėms, kurios nori dirbti su užsienio rinkomis. Jo teigimu, verslas turi turėti galimybę nuspręsti savarankiškai, koks pavadinimas jam yra priimtiniausias.

  Lietuvos pileičio pasas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  Seimo narys Arūnas Gelūnas abejoja kalbininkų grasinimais, kad tai sukeltų didelę grėsmę valstybinei kalbai.

  Pasak jo, šiuo metu galiojantis reglamentavimas leidžia pavadinimus sudaryti iš išgalvotų žodžių, kurie skamba lietuviškai, tačiau neturi jokios prasmės. Lygiai taip pat, kaip pavadinimuose galima naudoti lotynų kalbą, tačiau, anot politiko, kalbininkams kažkodėl tai neatrodo grėsminga.

  Dar šia tema

  Nelietuviški vardai dokumentuose bus rašomi pagrindiniame puslapyje
  Tegai:
  pavadinimas, verslas, liberalai

  Svarbiausios temos