07:42 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Žiemos kelias, archyvinė nuotrauka.

  Šalies keliuose sudėtingos eismo sąlygos

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Eismo sąlygos sudėtingos visuose keliuose: danga padengta sniego sluoksniu, vietomis susiformavęs plikledis, pusto pažeme, rajoniniai keliai padengti prispausto sniego sluoksniu, slidūs

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Stiprus snygis, apimantis visą Lietuvą, blogina eismo sąlygas, informuoja Kelių priežiūros valdymo centras.

  Eismo sąlygos sudėtingos visuose keliuose: danga padengta sniego sluoksniu, vietomis susiformavęs plikledis, pusto pažeme, rajoniniai keliai padengti prispausto sniego sluoksniu, slidūs.

  Keliuose šiuo metu dirba 159 "Kelių priežiūros" mechanizmai. Kelininkai dirba nuolatiniu budėjimo režimu ir visos kelių tarnybos yra pasiruošusios bet kurią akimirką į kelius siųsti dar per 140 transporto priemonių keliams valyti, barstyti. Keliuose A5 ir A8 (Via Baltica) bei A1 (Vilnius-Kaunas-Klaipėda) kelių priežiūros darbai vykdomi visą parą.

  Savaitgalį tiek vairuotojų, tiek kelininkų laukia iššūkiai — sniegas pereis į lietų, numatoma lijundra, vėliau vėl šals, vietomis snigs, pustys. Daugelyje ruožų prognozuojamas plikledis, sniego sluoksnis.

  Vairuotojams primenama laikytis saugaus greičio ir vairuoti atsargiai, laikantis atstumo nuo priešais esančio automobilio. Esant ekstremalioms sąlygoms svarbu įvertinti savo kaip vairuotojo patirtį ir gebėjimus kelyje bei apsvarstyti galimybę pasinaudoti kita transporto priemone, pvz. viešuoju transportu.

  "Kelių priežiūra" informuoja, kad žiemos priežiūros darbai, atsižvelgiant į kelių svarbą, skirstomi į tris priežiūros lygius, todėl vyraujant prastoms oro sąlygoms, rekomenduoja rinktis aukštesnio priežiūros lygio kelią.

  Didžiausias dėmesys skiriamas magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias. Užtikrinus optimalias vairavimo sąlygas magistraliniuose keliuose, barstomi ir valomi krašto keliai. Tik baigus darbus šiuose ruožuose priežiūra atliekama rajoninės reikšmės keliuose — jie yra tik valomi.

  Kelių priežiūros lygius ir darbus, kokiu laiku vyksta kelio ruožuose, galima pasitikrinti: kpl.keliuprieziura.lt

  Iškilus bet kokiems su keliais susijusiems klausimams vairuotojai gali kreiptis į Eismo informacijos centrą telefonu 1871.

  Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  Kelininkai: itin sudėtingos eismo sąlygos Vilniaus, Utenos ir Panevėžio apskrityse
  Per parą Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo trys žmonės
  Tegai:
  keliai, sniegas, plikledis, eismas

  Svarbiausios temos