14:08 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Pinigai, archyvinė nuotrauka

  Nepateikusiems prašymo dėl "vaiko pinigų" liko laiko iki sausio pabaigos

  © Depositphotos/ strelok
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  63 0 0

  Tėvai, kurie vis dar nepateikė prašymo dėl "vaiko pinigų", gali prarasti valstybės paramą, nes išmoka mokama už 12 paskutinių mėnesių

  VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Daugiau kaip 20 tūkst. vaikų tėvai iki šiol nėra pateikę prašymo išmokėti "vaiko pinigus", skelbia LRT.

  "Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad tokį prašymą pateikus dabar, išmokos už pernai metus dar būtų išmokėtos, nes išmoka mokama už 12 paskutinių mėnesių", — pabrėžiama pranešime.

  "Vaiko pinigus" gauna daugiau kaip pusė milijono šalies vaikų. Šiemet išmoka padidinta iki 50 eurų per mėnesį. Išmokos padidintos ir negalią turintiems vaikams, taip pat mokama papildoma išmoka ir kiekvienam vaikui iš gausios bei nepasiturinčios šeimos.

  Dėl padidėjusių "vaiko pinigų" tėvams, kurie pateikė prašymą dėl išmokos pernai, naujo prašymo teikti nereikia. Naujas prašymas turėtų būti teikiamas tais atvejais, jei šeimoje pasikeitė aplinkybės: pavyzdžiui, gimė dar vienas vaikas, šeima tapo gausi arba sumažėjo vidutinės pajamos vienam šeimos nariui.

  Universalūs vaiko pinigai buvo įtvirtinti nuo 2018 metų sausio ir visus metus siekė 30 eurų. Gruodžio 11 dienos duomenimis, iš viso yra pateikta prašymų dėl 510,6 tūkst. vaikų, prašymai patenkinti dėl 506,7 tūkst. vaikų. Iš visų pateiktų prašymų priimta 99,3 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.

  Dar šia tema

  Nuo sausio padidės minimali alga
  Seimas padidino išmokas vaikams iki 50 eurų
  Beveik 100 tūkst. vilniečių gavo vaiko pinigus
  Tegai:
  vaiko išmoka, "vaiko pinigai"

  Svarbiausios temos