14:05 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Vaistai, archyvinė nuotrauka

  Kada nereceptiniai vaistai atsiras parduotuvėse ir degalinėse

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Nuo šių metų įsigaliojo leidimas nereceptiniais vaistais prekiauti degalinėse ir parduotuvėse, tačiau prekybininkai šia galimybe pasinaudoti neskuba

  VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Nors galimybė prekiauti vaistais degalinėse ir maisto prekių parduotuvėse įsigaliojo jau nuo šių metų pradžios, teks dar palaukti, kol vaistai iš tiesų atsiras lentynose, LRT Radijui sakė Lietuvos prekybininkų asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas. Anot jo, labiau tikėtina, kad vaistų ne vaistinėje galėsime įsigyti tik vasarį.

  Vilimo teigimu, norint į asortimentą įvesti bet kurią prekę, reikalingas tam tikras laikotarpis, o būtent prekyba vaistais dar ir griežtai kontroliuojama.

  "Paskutiniai poįstatyminiai aktai buvo patvirtinti paskutinėmis gruodžio dienomis. Nenuostabu, kad tai [prekių įvedimas į asortimentą] užtrunka. Be to, reikia susitarti ir su tiekėjais, suderėti sąlygas, paruošti prekybos vietas. Dėl šių aplinkybių viskas ir nebuvo sudėliota nuo sausio 1 dienos", — sakė Vilimas.

  Anot jo, kol kas prekybininkai dėl galimybės prekiauti vaistais į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą aktyviai nesikreipia ne dėl to, kad galimybė praplėsti asortimentą nedomina: "Išplėsti asortimentą, padaryti jį platesnį pagal pirkėjo poreikį yra kiekvieno prekybininko interesas. Jis tam tikra prasme atitinka ir valstybės iniciatyvos tikslą — išplėsti pardavimo vietų skaičių, padaryti didesnį prieinamumą kaimo ar panašiose vietovėse."

  Išplėtus prekybos vietų skaičių, tvirtina Vilimas, siekiama ir didinti konkurenciją, dėl kurios turėtų mažėti kainos. Vis dėlto tokių permainų reikės dar palaukti: "Manau, kad ne tik tie techniniai reikalavimai, bet ir reguliavimo klausimai dar turės ateityje būti peržiūrėti, kad didžioji dalis prekybininkų galėtų pasinaudoti tokia galimybe."

  Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentė Daiva Jokšienė taip pat teigia, kad kol kas dar nėra nė vienos degalinės, kuri prekiautų vaistais. Pašnekovė tvirtina, kad tokią situaciją nulėmė vėlai patvirtinti teisės aktai.

  "Jie buvo patvirtinti tik gruodžio mėnesio pabaigoje. Bet degalinės tam ruošiasi. Kiek žinau, mūsų asociacijos narės jau ruošia dokumentus, kuriuos reikalinga pateikti, ir prekybą nereceptiniais vaistais planuoja pradėti vasario pradžioje", — nurodo Jokšienė.

  Vilimo nuomone, nuostata, kad vaistai negali būti parduodami savitarnos zonoje, ateityje turėtų būti peržiūrėta ir pakeista.

  Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininko Gintauto Barcio tvirtinimu, penktadienį dėl prekybos vaistais tarnyba buvo gavusi vos vieną paraišką. Vienas prekybos tinklas kreipėsi dėl galimybės prekiauti keliolikoje prekybos vietų. Leidimas buvo suteiktas.

  Primenama, kad vaistais galės prekiauti tie pardavėjai, kurie turi leidimą prekiauti ir maisto produktais, pavyzdžiui, maisto prekių parduotuvės, degalinės. Barcio aiškinimu, nereceptinius vaistus bus galima parduoti tik asmenims, vyresniems kaip 16 metų, ir tik po vieną pakuotę. Sąraše, kurį patvirtino vaistų kontrolės tarnyba, yra 48 pozicijos.

  Dar šia tema

  Specialistai primena: maisto papildai nėra vaistai
  Veryga: vaistininkai nesąžiningai parduodavo receptinius vaistus be recepto
  SAM patvirtina: vaistininkai prašo receptų nereceptiniams vaistams
  Tegai:
  degalinė, vaistai

  Svarbiausios temos