23:38 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  749

  Visus susirinkusius pasveikins miesto meras Remigijus Šimašius ir Stačiatikių Šv. Konstantino ir Michailo cerkvės Tėvas Konstantinas Lazutkinas

  VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Sausio 7 dieną Vilniuje vyks Stačiatikių Kalėdų šventė, rašo savivaldybės spaudos tarnyba. Ortodoksų paveldas mena garbingus ir Vilniui brangius miesto istorijos amžius. Dievo Motinos Žengimo į dangų katedrą kartu su žmona Marija statė Lietuvos Didysis Kunigaikštis Algirdas. O ir šiandien pravoslavija yra neatsiejama Vilniaus dalis. Dažnas vilnietis ir turistas lankosi nuostabioje barokinės architektūros šventovėje — Šv. Dvasios vienuolyne, kurioje gėrisi Dieviškąja liturgija.

  Pirmadienį, 16:00, Katedros aikštėje suskambės varpai ir Vilniaus rusų bendruomenė, stačiatikybės puoselėtojai džiugiai švęs šv. Kalėdas prie pagrindinės miesto eglės. Visus pasveikins miesto meras Remigijus Šimašius ir Stačiatikių Šv. Konstantino ir Michailo cerkvės Tėvas Konstantinas Lazutkinas.

  Kaip Vilnius atšventė Stačiatikių Kalėdas >>

  Koncerte Katedros aikštėje pasirodys gausus būrys atlikėjų: Natalija Leškina, Irina Mašina, Igoris Jarmolenka, Aleksandr Belkin ir Božena Sokolinska, Oleg Mozarskij, Olga Petutina, INESS, vaikų šokių teatras "Angel Project", kūrybinis centras "Žvaigždžių studija", šokių studijos "Fantazija" ir "Gelios", rusų folkloro kolektyvas "Verėja" bei ansambliai "Vesnuški" ir "Veretionce" ir kiti, o mažuosius linksmins Senis Šaltis ir Snieguolė.

  Шествие Трех королей в Вильнюсе
  Sausio 6 dienos popietę Trijų karalių teatralizuota eisena jau 19 kartą palydėjo Žiemos švenčių festivalį

  Sausio 8 dieną, pasibaigus visoms Žiemos šventėms, Vilnius atsisveikins su pagrindine miesto Kalėdų egle iki dar įspūdingesnio kitų metų festivalio "Kalėdos sostinėje 2019".

  Vakar, sausio 6 dienos popietę, Trijų Karalių teatralizuota eisena jau 19 kartą palydėjo Žiemos švenčių festivalį, kuris Vilniuje trunka net iki 5 savaičių. Nuo 16:30 Aušros Vartų gatve iki Katedros pajudėjo žaismingos eitynės: teatralizuota 3 m aukščio karalių — Kasparo, Merkelio, Baltazaro — eisena kartu su palyda pakeliui sveikino visus su Naujaisiais metais, aplankė Prakartėlę.

  Statistika rodo, kad Lietuvoje stačiatikybę išpažįsta beveik 4 proc. gyventojų, šalyje yra per pusšimtį cerkvių.

  Sausio kultūros renginiai Vilniuje
  © Sputnik /
  Sausio kultūros renginiai Vilniuje
  Tegai:
  stačiatikiai, Kalėdos

  Svarbiausios temos