02:23 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Jaunuoliai bus teisiami už kruviną egzekuciją autobusų stotelėje bei už vagystę, iš užpulto vyro jie pavogė kelis butelius alkoholinių gėrimų

  VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Baranauskienė baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė žmogžudystės baudžiamąją bylą. Nužudymu iš chuliganiškų paskatų šioje byloje kaltinami trys Zarasų rajono gyventojai, kurių tik vienas yra sulaukęs pilnametystės, rašo Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Pernai liepą, apie 03:00 nakties, viename Zarasų kaime pro autobusų stotelę važiavęs žmogus pastebėjo gulintį negyvą vyrą. Jis buvo išrengtas, ant kūno buvo matyti smurto žymės.

  Atvykę policijos pareigūnai nustatė, kad mirusysis — 56 metų gretimo kaimo gyventojas. Vėliau teismo ekspertai konstatavo, kad jo mirtis — smurtinė, jis buvo sunkiai sužalotas — lūžę kaulai, plyšę vidaus organai.

  Ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo atlikę Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai netrukus nustatė įtariamuosius — 21 metų R. M. bei du nepilnamečius jaunuolius.

  Ikiteisminiam tyrimui vadovavusios Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės V. Baranauskienės teigimu, šiems trims jaunuoliams pareikšti kaltinimai dėl bejėgiškos būklės žmogaus nužudymo veikiant bendrininkų grupėje.

  "Tyrimo metu surinktais duomenimis, vakare, matant kaimo paaugliams, du kaltinamieji galimai mušė ir tyčiojosi iš autobusų stotelėje sėdėjusio vyro. Įtariama, kad po kelių valandų sugrįžę, jie trise tą patį vyrą vėl mušė ir spardė, padarydami jam mirtinus sužalojimus", — sakė prokurorė.

  Šiems jaunuoliams pareikšti kaltinimai ir dėl vagystės — iš užpulto vyro jie pavogė kelis butelius alkoholinių gėrimų.

  Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už nužudymą numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos. Jaunuoliams, nesulaukusiems pilnametystės, maksimali bausmė už nužudymą — 10 metų nelaisvės. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

  Dar šia tema

  Teisiamas panevėžietis, partrenkęs žmoną ir nesuteikęs jai pagalbos
  Pensininkas iš Tauragės padegė mišką net 20 kartų
  Solidaus amžiaus panevėžietis nubaustas už 14-metės tvirkinimą
  Tegai:
  nepilnamečiai, nužudymas

  Svarbiausios temos