02:02 2021 Gegužės 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  282

  Pačiame Vilniaus centre sukurtomis instaliacijomis vilniečiai ir miesto svečiai galės mėgautis tris vakarus

  VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Vilniaus gimtadienio proga sostinėje vyks pirmasis šviesų festivalis, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  Tai, kas daugelyje didesnių pasaulio miestų tamsiuoju metų laiku tampa didžiausiu vietinių ir turistų traukos objektu, šiemet vyks ir Lietuvos sostinėje — Vilnius turės savo šviesų festivalį. Vilniaus gimtadienio metu — sausio 25-ąją — vyksiantis festivalis debiutuos su 22 šviesų instaliacijomis, kurias sukurs šviesų menininkai iš 8 šalių.

  Pačiame Vilniaus centre sukurtomis instaliacijomis vilniečiai ir miesto svečiai galės mėgautis tris vakarus — savaitgalį nuo sausio 25 iki 27 dienos.

  Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, Vilniaus šviesų festivalio tikslas — šaltuoju ir tamsiuoju sezonu miestui įkvėpti gyvybės ir šilumos, išryškinti miesto architektūrą, skleisti kultūrines idėjas ir vilioti minias turistų.

  "Istorija taip susiklostė, kad Lietuva daug svarbių savo progų švenčia žiemą. Vilniaus gimtadienį irgi turime žiemos metu, todėl ieškojome būdų, kaip išskirti jį iš kitų lietuviams svarbių progų. Neabejoju, kad šviesų festivalis yra geriausia dovana visiems vilniečiams jų miesto gimtadienio proga", — teigė Šimašius.

  Festivalio metu šviesų instaliacijos bus išdėstytos Vilniaus senamiestyje, sukuriant vientisą maršrutą, kurį organizatoriai žada paskelbti paskutinę savaitę prieš festivalį. Tris vakarus — penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, nuo 18:00 iki 23:00, šviesų žaismas nušvies skirtingus Vilniaus pastatus ir erdves — nuo tiltų iki bažnyčių.

  Planuojama, kad Vilniaus šviesų festivalis nuo šiol taps kasmetine sostinės gimtadienio šventimo tradicija.

  Vilnius iki šiol turėjo tik lokaliai Pilaitėje vykstantį "Beepositive" šviesų festivalį, kurio organizatoriai šiuo metu atsakingi ir už pirmojo Vilniaus šviesų festivalio surengimą. Vilniaus šviesų festivalį finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

  Dar šia tema

  Lietuva yra viena populiariausių šalių tarp rusų turistų
  "New York Post" įtraukė Vilnių į magiškų Europos Kalėdų miestų reitingą
  "Hipsterių rojus": Britanijos "The Sun" parašė apie Vilnių
  Tegai:
  Šviesų festivalis, Vilnius

  Svarbiausios temos