10:00 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  100

  Pirmadienį prie Kalėdų eglės LAIKAS susirinko gausi Vilniaus Stačiatikių bendruomenė ir linksmai atšventė savo šv. Kalėdas

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Daugiatautis Vilnius dar kartą švenčia kalėdinį stebuklą: prie Kalėdų eglės LAIKAS susirinko gausi Vilniaus Stačiatikių bendruomenė, linksmai švenčianti savo šv. Kalėdas.

  Православное рождество в Вильнюсе 2019
  Prie Kalėdų eglės LAIKAS susirinko gausi Vilniaus Stačiatikių bendruomenė

  Vilniaus rusų bendruomenę, Stačiatikybės puoselėtojus pasveikino miesto meras Remigijus Šimašius, Stačiatikių Šv. Konstantino ir Michailo cerkvės Tėvas Konstantinas Lazutkinas, vicemerė Edita Tamošiūnaitė, praneša sostinės savivaldybė.

  "Simboliška, kad švenčiame visi pagrindinėje miesto aikštėje, priešais miesto įkūrėją kunigaikštį Gediminą, kuris kūrė šį miestą mums visiems — lietuviams ir rusams. Tai išliko ir gyvuos per amžius. Sveikinu su Kristaus gimimo švente. Linkiu, kad Dievas siųstų Jūsų namams ramybę, džiaugsmą ir laimintų mūsų mylimą miestą", — sveikino miesto meras.

  Tarpusavio supratimo, meilės ir taikos — to, kas svarbiausia mūsų mylimam miestui — linkėjo ir vicemerė Edita Tamošiūnaitė: "Tikiu, kad vakar, susėdę su savo šeimomis prie bendro šventinio stalo, visi pajutote, kad svarbiausia  vertybė — šeimos gerovė. Linkiu gražių, stiprių ir sveikatos pilnų metų!"

  Мэр Вильнюса поздравил с православным Рождеством
  Stačiatikybės puoselėtojus pasveikino miesto meras Remigijus Šimašius

  Stačiatikybė — neatsiejama Vilniaus dalis. Ortodoksų paveldas mena garbingus ir kiekvienam Lietuvos piliečiui brangius Lietuvos istorijos amžius. Dievo Motinos Žengimo į dangų katedrą kartu su žmona Marija statė Lietuvos Didysis Kunigaikštis Algirdas. Ir šiandien dažnas vilnietis ir turistas lankosi nuostabioje barokinės architektūros šventovėje — Šv. Dvasios vienuolyne, kurioje gėrisi Dieviškąja liturgija.

  Православное Рождество в Вильнюсе 2019
  "Sveikinu su Kristaus gimimo švente. Linkiu, kad Dievas siųstų Jūsų namams ramybę, džiaugsmą ir laimintų mūsų mylimą miestą", — sveikino miesto meras.

  "Džiaugiuosi sveikindamas tokios šviesios šventės proga. Žmonija ilgai ieškojo susitikimo su Dievu. Gimęs kūdikėlis Kristus tarsi ištiesia rankas mums. Norisi palinkėti, kad visi suprastume, jog svarbus ne vien išorinis būvis, kad visi dažniau susimąstytume apie savo vidinį pasaulį ir dvasines vertybes. Tegu Jūsų širdys prisipildo Dievo palaimos, taikos ir meilės!" — sveikino Tėvas Konstantinas Lazutkinas.

  Православное Рождество в Вильнюсе 2019
  Mažuosius šventės dalyvius linksmino Senis Šaltis ir Snieguolė

  Nuo 16:00 koncerte Katedros aikštėje pasirodė gausus būrys atlikėjų: Natalija Leškina, Irina Mašina, Igoris Jarmolenka, Aleksandr Belkin ir Božena Sokolinska, Oleg Mozarskij, Olga Petutina, INESS, vaikų šokių teatras "Angel Project", kūrybinis centras "Žvaigždžių studija", šokių studijos "Fantazija" ir "Gelios", rusų folkloro kolektyvas "Verėja" bei ansambliai "Vesnuški" ir "Veretionce" ir kiti, o mažuosius linksmino Senis Šaltis ir Snieguolė.

  Vėlyvą vakarą, pasibaigus visoms Žiemos šventėms, Vilnius atsisveikino su pagrindine miesto Kalėdų egle iki dar įspūdingesnio kitų metų festivalio "Kalėdos sostinėje 2019".

  Tegai:
  stačiatikiai, Vilnius, Kalėdos

  Svarbiausios temos