16:51 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  105

  Neries regioninio parko direkcija kviečia žygeivius keliauti Dūkštos ir Neries upių slėniais ir sužinoti, kaip žiemą leidžia elniai, stirnos, ūdros, miegapelės ir kiti gyvūnai

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Šią žiemą saugomų teritorijų direkcijos organizuoja nemažai žygių ir kitokių renginių jų gamtos ir kultūros paveldui geriau pažinti, informuoja Aplinkos ministerija.

  Šeštadienį, sausio 12 dieną, Neries regioninio parko direkcija kviečia žygeivius keliauti Dūkštos ir Neries upių slėniais ir sužinoti, kaip žiemą leidžia elniai, stirnos, ūdros, miegapelės ir kiti gyvūnai. 10 kilometrų žygis prasidės parko lankytojų centre ir tęsis Dūkštos pažintiniu taku. Šią žiemą planuojami dar bent 3 panašūs žygiai po parko teritoriją.

  Sausio 12-13 dienomis Dzūkijos nacionalinis parkas organizuoja tradicinį naktinį žygį prie J. Vitkaus-Kazimieraičio žeminės. Renginys skirtas Lietuvos Nepriklausomybės kovų metams atminti. Jo dalyviai žygiuos apsnigtais miškais nuo Marcinkonių iki Rudnios.

  Pakeliauti po Pagramančio regioninį parką ir atšvęsti Pusiaužiemį gamtos mylėtojai kviečiami sausio 26-ąją. Kelionės metu su žemaitiškais papročiais ir tradicijomis bus žadinamas miškas, pelkė, ežerokšniai ir upeliai, ieškoma barsukų, meškų, ežių.

  Vasario 2 dieną Nemuno deltos regioniniame parke planuojamas žygis Pelkių dienai paminėti — į Aukštumalos aukštapelkę, o Tytuvėnų regioninis parkas kviečia į Praviršulio tyrelį. Krekenavos regioninio parko direkcija šią dieną numato paminėti Pašilių pelkėje.

  Vasario 9 dieną Aukštaitijos nacionaliniame parke vyks šventė "Trauk stintelę 2019". Jos metu varžysis poledinės žūklės mėgėjai, bus traukiami stintelių tinklai su "bobomis" ir kt.

  Vasario 15 dieną Veisiejų regioninis parkas organizuoja naktinį pėsčiųjų žygį Pietų Lietuvos partizanų takais.

  Kultūros renginiai Vilniuje sausį
  © Sputnik /
  Kultūros renginiai Vilniuje sausį

  Dar šia tema

  Nidoje veikianti gamtininko laboratorija padės atskleisti gamtos paslaptis
  Labanoro giriai siūloma suteikti nacionalinio parko statusą
  Kaliningrade išgelbėtas iš Lietuvos atskridęs nusilpęs paprastasis jūrinis erelis
  Tegai:
  regioniniai parkai

  Svarbiausios temos