06:13 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Bekontaktis alkoholio detektorius, archyvinė nuotrauka

  Blaivumo tikrinimo naujovė — bekontakčiai alkoholio detektoriai

  © Photo: Lietuvos policija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35 0 0

  Šiais pirminio patikrinimo prietaisais galima greitai ir higieniškai patikrinti didelį kiekį transporto priemonių vairuotojų ar kitų asmenų ir nustatyti, ar vartota alkoholio

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Sausio mėnesį Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įsigijo ir apskričių vyriausiesiems policijos komisariatams, Lietuvos kelių policijos tarnybai paskirstė 27 bekontakčius alkoholio detektorius, rašo Policijos departamento spaudos tarnyba.

  Vieno šių prietaisų kaina — iki 500 eurų. Šiais pirminio patikrinimo prietaisais galima greitai ir higieniškai patikrinti didelį kiekį transporto priemonių vairuotojų ar kitų asmenų ir nustatyti, ar vartota alkoholio.

  Tikrinant vairuotojų blaivumą naujais prietaisais, nereikalingi vienkartiniai antgaliai. Detektorius labai efektyvu naudoti tikslinių policinių priemonių (reidų) metu, kai gali būti tikrinama daug sustabdytų transporto priemonių vairuotojų, taip pat masinių ir kitų renginių metu arba viešosiose vietose, kai gali būti vartojama alkoholinių gėrimų.

  Patikrinimai užima mažiau laiko, nereikalauja tikrinamo asmens fizinio kontakto ir analizuoja žmogaus iškvepiamą orą. Naudojant šiuos detektorius, patikrinimų išlaidos sumažinamos, o dėl efektyvaus ir greito jų veikimo išvengiama transporto priemonių spūsčių. Detektoriui neaptikus alkoholio asmens iškvėptame ore, prietaiso ekrane rodomas simbolis V ir šviečia žalias LED indikatorius. Aptikus bent menkiausią alkoholio kiekį iškvėptame ore, prietaiso ekrane rodomas simbolis X ir šviečia raudonas LED indikatorius.

  Neblaiviems vairuotojams, vengiantiems pasitikrinti blaivumą, — baudžiamoji atsakomybė >>

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad vieno detektoriaus kaina neviršija 500 eurų, kad nereikia atlikti šio prietaiso metrologinės patikros. Detektoriumi aptikus tikrinamojo asmens iškvėptame ore alkoholio, pareigūnai nedelsdami atlieka patikrinimą alkoholio kiekio matavimo prietaisu, kurio atlikta metrologinė patikra ir kuris nustato tikslų neblaivumą promilėmis.

  Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2018 metais policijos pareigūnai šalies keliuose išaiškino 9 423 neblaivius vairuotojus. Per metus šalies keliuose neblaivūs vairuotojai sukėlė 524 eismo įvykius, o dėl neblaivių vairuotojų kaltės žuvo 22 žmonės, sužeisti 257.

  Dar šia tema

  Daugiausia avarijų įvyksta dėl vairuotojų budrumo stokos
  Grybauskaitė atleido teisėją, kuri įkliuvo girta prie vairo
  Vairuotojų dėmesiui: gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė, ir didėti baudos
  Tegai:
  alkoholio vartojimas, policija

  Svarbiausios temos