14:44 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Šaltis, archyvinė nuotrauka.

  Ministerija primena, kad esant -20, į mokyklą gali neiti 1–5 klasių mokiniai

  © Ruptly .
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  97 0 0

  Ruošiantis į mokyklą, būtina atkreipti dėmesį ne tik į faktinę, bet ir jutiminę oro temperatūrą konkrečioje vietovėje, įvertinti vėjo žvarbumą

  VILNIUS, sausio10 — Sputnik. Oro temperatūrai nukritus iki 20 laipsnių šalčio ar žemiau, į mokyklą gali neiti pradinukai ir 5 klasių mokiniai, primena Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

  Jeigu oro temperatūra yra 25 laipsniai žemiau nulio, į mokyklą gali neiti ir kitų klasių mokiniai. Apribojimai dėl šalčio negalioja ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms. Į darželius vaikus pristato tėvai, todėl, kai šalta, jie turi pasirūpinti saugiu vaikų atvykimu.

  Visos mokyklos dirba ir priima vaikus esant bet kokiai temperatūrai. Jeigu į mokyklą atvyksta vienas ar keli mokiniai, jiems organizuojami užsiėmimai. Tad jeigu mokiniai gyvena netoli mokyklos arba juos į mokyklą atveža tėvai, patariama jiems dalyvauti pamokose. Pėsčiomis ar viešuoju transportu į mokyklą per šalčius rekomenduojama nevykti.

  Ruošiantis į mokyklą, būtina atkreipti dėmesį ne tik į faktinę, bet ir jutiminę oro temperatūrą konkrečioje vietovėje, įvertinti vėjo žvarbumą.

  Kaip nustatoma Bendruosiuose ugdymo planuose, mokiniams, neatvykusiems į mokyklą dėl šalčio, mokymuisi reikalinga medžiaga skelbiama mokyklų interneto svetainėse ir elektroniniuose dienynuose, konsultacijas teikia mokytojai nuotoliniu būdu. Šios dienos yra įskaičiuojamos į ugdymo dienų skaičių, tad ir neatvykusiems mokiniams atidirbti vėliau nereikia.

  Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  Artėja šalčiai — kai kur temperatūra sieks 17 laipsnių
  Tegai:
  vėjas, oras, mokykla

  Svarbiausios temos