21:04 2019 Rugsėjo 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
  Perkūnkiemis, archyvinė nuotrauka

  Savivaldybė žada Perkūnkiemyje įkurti darželį, kurį galės lankyti 440 vaikų

  © Photo: vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  63 0 0

  Miesto Taryba nusprendė kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą dėl dviejų sklypų Bieliūnų ir Perkūnkiemio gatvėse perėmimo visuomenės poreikiams

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Sostinės savivaldybė suplanavo naują didelį vaikų darželį Perkūnkiemio kvartale, Pašilaičiuose, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Sostinės savivaldybė suplanavo naują didelį vaikų darželį Perkūnkiemyje, į kurį pakvies 440 vaikų. Trečiadienį miesto Taryba žengė svarbų žingsnį — nusprendė kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą dėl dviejų sklypų Bieliūnų ir Perkūnkiemio gatvėse perėmimo visuomenės poreikiams. Jų vietoje įrengs ir vaikų žaidimų aikštelę, ir erdvų darželį.

  Sklypas Bieliūnų g. 5 priklauso fiziniams asmenims. Kiti du sklypai — juridiniam asmeniui. Šiandieninis Tarybos sprendimas yra svarbus postūmis — oficialiai perėmus sklypus visuomenės poreikiams, bus galima skelbti viešą konkursą rengti naujo darželio projektą.

  Tiesa, terminas priklausys ne vien nuo savivaldybės — sprendimą pradėti žemės perėmimo procedūrą priima Nacionalinė žemės tarnyba. Šis procesas gali užtrukti nuo pusės metų iki pusantrų ar net ilgiau. Kai tik NŽT patvirtins sprendimą dėl žemės paėmimo visuomenės tikslams, su sklypų savininkais bus deramasi dėl atlyginimo už paimtą žemę.

  Nustatyta, kad darželiuose kai kuriems tėvams teikiamos neteisėtos privilegijos >>

  Anot Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, kažkada vėjavaikiškai privatizacijai paleidęs ištisus rajonus, Vilnius dabar taiso savo jaunystės klaidas. Vienas skaudžiausių tokio neapgalvoto elgesio pavyzdžių — Perkūnkiemis, kur neliko miesto valdomo sklypo nei skverui, nei darželiui.

  Спальный район Вильнюса
  Sklypas Bieliūnų g. 5 priklauso fiziniams asmenims. Kiti du sklypai — juridiniam asmeniui

  Naujo, gausiai apgyvendinto Perkūnkiemio kvartalo problema nespręsta ištisus dešimtmečius: ankstesnių kadencijų savivaldybės vadovai ir rajono statytojai ne kartą žadėjo perpus mažesnį darželį dar nuo 2004 metų. Savivaldybės pranešime teigiama, kad 2004 metais tuometinė sostinės Taryba buvo patvirtinusi teritorijos tarp Gabijos ir Ukmergės plento detalųjį planą, kuriame buvo numatytas Bieliūnų g. 5 ir 9 bei Perkūnkiemio g. 22 sklypų perėmimas visuomenės tikslams ir planuota statyti darželius, tačiau per 15 metų vietų darželinukams neatsirado dėl praskolinto Vilniaus, itin prastos finansinės savivaldybės padėties.

  Be to, miesto Taryboje meras pažadėjo iki 2019 metų pabaigos taip pat pastatyti visiškai naują savivaldybės darželį Verkiuose ir du Pilaitėje, kuriuos galės lankyti dar apie 660 mažųjų vilniečių.

  Dar šia tema

  Privačius darželius lankantys vaikai gaus po 100 eurų ištisus metus
  Elektroniniai sveikatos pažymėjimai ― ir darželinukams
  Landsbergiai susidoroja su išdrįsusiais prabilti apie jų šeimos verslo skaidrumą
  Lietuvių kalbai tautinių mažumų mokyklose bus skiriama daugiau valandų
  Tegai:
  vaikų darželis, Perkūnkiemis

  Svarbiausios temos