19:49 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  Antakalnio – Šilo gatvių sankryža netrukus taps dar saugesnė ir pralaidesnė

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Jau kitą savaitę Antakalnio – Šilo gatvių sankryžoje bus atlikti sankryžos rekonstrukcijos darbai, įrengiant papildomą šviesoforų sekciją kairiajam posūkiui važiuojant iš Šilo gatvės ir sukant į kairę Antakalnio gatvės kryptimi link centro, praneša Vilniaus savivaldybė.

  Planuojama, kad įgyvendinus šiuos eismo organizavimo pokyčius pavyks padidinti šią sankryžą kertančių eismo dalyvių saugumą. Vilniaus miesto savivaldybė Antakalnio–Šilo gatvių rekonstrukcijai skyrė apie 32 tūkst. eurų.

  "Antakalnio – Šilo gatvių sankryžą kasdien kerta daugiau kaip 50 tūkstančių transporto priemonių. Iki šiol dėl nereguliuojamo kairiojo posūkio iš Šilo gatvės link Antakalnio gatvės kildavo eismo įvykiai, susidarydavo spūstys. Norime užtikrinti didesnį sankryžos saugumą, todėl pokyčiai šiame miesto transporto mazge itin svarbūs", — sako Tomas Kamaitis, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Eismo organizavimo skyriaus vadovas.

  Pasak Kamaičio, iki šiol dėl nereguliuojamo kairiojo posūkio važiuojant nuo Šilo g. neretai susiformuoja spūstys, ypač — piko metu, o sukti į kairę nesaugu, nes vairuotojai privalo praleisti Antakalnio gatvę kertančius pėsčiuosius. Šiuos nesklandumus tikimasi pašalinti, atlikus esminius eismo organizavimo ir reguliavimo pokyčius.

  Вид автомобилей на дороге в Вильнюсе
  © Photo : vilnius
  Antakalnio — Šilo gatvių sankryža

  Papildoma kairioji sekcija sankryžos šviesoforuose ir šviesoforų programų derinimo darbai bus atlikti jau kitą savaitę — sausio 15 dieną. Eismo organizavimo pakeitimai ir sankryžos programų derinimo darbai bus atlikti iki sausio 18 dienos. Siekiant kuo mažiau sutrikdyti įprastą eismo judėjimą, šviesoforų reguliavimo ir programų derinimo darbai nebus atliekami nuo 07:00 iki 09:00 ir nuo 16:00 iki 19:00.

  Norint užtikrinti didesnį šios sankryžos pralaidumą, pernai Šilo gatvėje buvo įrengta papildoma eismo juosta siaurinant esamas eismo juostas, važiuojantiems nuo Smėlio gatvės. Įrengus trečiąją eismo juostą padidintas šios atkarpos pralaidumas — vairuotojams suteikta galimybė į kairę sukti atskira eismo juosta, o tiesiai link Šilo tilto paliekama galimybė važiuoti dviem eismo juostomis.

  Atliekant rekonstrukcijos ir šviesoforų programų derinimo darbus galimos trumpalaikės eismo spūstys. Vilniaus miesto savivaldybė atsiprašo už laikinus nepatogumus sankryžos rekonstrukcijos metu.

  Dar šia tema

  Šimašius parodė, kaip atrodys Vilniaus Šiaurinė gatvė — video
  Videofaktas: kaip atrodo atnaujinta Lentvario gatvė
  Ketinama rekonstruoti Geležinio Vilko gatvės lietaus nuotekynę
  Videofaktas: Kaip atrodo visiškai atnaujinta Oslo gatvė
  Tegai:
  sankryža, Vilnius

  Svarbiausios temos