08:50 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Iš viso į pasieniečių rankas pateko 5 tūkst. pakelių cigarečių be akcizo ženklų

  VILNIUS, sausio 10 ― Sputnik. Pavoverės užkardos pasieniečiai susekė du Baltarusijos pusėje į Nerį nuleistus ir upe plaukusius cigarečių krovinius, kuriuos kontrabandininkai maskavo sniegu, juose buvo 5 tūkst. pakelių cigarečių. 

  Vėlų antradienio vakarą VSAT pareigūnai techninėmis stebėjimo priemonėmis kontroliavo Nerimi einantį sienos su Baltarusija ruožą. Tamsoje pasieniečiai užfiksavo upe plaukiančią ir iš daugybės kitų išsisikiriančią įtartiną ledo lytį.

  Kurį laiką VSAT pareigūnai sekė ir iš toliau tyrinėjo įtartiną objektą. Galutinai įsitikinus, kad tai nėra ledo lytis, ties Šukeliškių kaimu pasieniečiai į upę nuleido tarnybinę valtį. Dėl smarkaus ledonešio ne iš karto pavyko pasiekti srovės neštą krovinį. Netoli Švenčionių rajono Kūniškės kaimo VSAT pareigūnams pavyko jį nutempti į krantą ir ištraukti. Kol vyko šie darbai, Neryje buvo užfiksuota dar viena panaši įtartina lytis, kurią ištraukti iš Neries buvo pasitelkti kolegos iš Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos.

  Paaiškėjo, kad Nerimi plaukė tarpusavyje surištos ir į polietileną suvyniotos cigarečių pakuotės. Iš viršaus jos maskuotos sniegu siekiant sudaryti vaizdą, kad tai yra ledo lytys. Iš viso į pasieniečių rankas pateko 5 tūkst. pakelių cigarečių be akcizo ženklų.

  Cigarečių kontrabanda
  Cigarečių kontrabanda

  Dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Nerimi, prieš upei įsukant į Lietuvos teritoriją, apie 7 kilometrus eina siena su Baltarusija. Čia nuolat pasitaiko bandymų Baltarusijos krante nuleisti nelegalius krovinius planuojant, kad srovė juos atneš į Lietuvos pusę. Panašiu metu pernai žiemą pasieniečiai šiame ruože išaiškino net 6 tokius atvejus, kai iš Baltarusijos paleistomis "lytimis" plaukė rūkalai.

  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, kontrabanda

  Svarbiausios temos