06:36 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Ligoninė, archyvinė nuotrauka

  Seimas įteisino priverstinį gydymą be teismo sprendimo iki 3 dienų

  © Photo: pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  236 0 0

  Seimas patikslino psichikos ir elgesio sutrikimų turinčių pacientų teises ir jų ribojimo sąlygas

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Seimas priėmė Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas vykdyti kokybišką psichikos ir elgesio sutrikimų prevenciją, užtikrinti visiems žmonėms vienodas teises į kokybiškas ir prieinamas psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Naujomis nuostatomis nutarta patikslinti psichikos sveikatos priežiūros principus, psichikos ir elgesio sutrikimų turinčių asmenų teises ir jų ribojimo sąlygas.

  Įstatyme reglamentuojamos fizinio suvaržymo priemonių taikymo pagrindinės sąlygos. Priverstinis hospitalizavimas ir priverstinis gydymas be teismo sprendimo bus galimas iki 3 darbo dienų, o į teismą reiks kreiptis per 48 val. nuo priverstinio hospitalizavimo ir priverstinio gydymo pradžios. Be to, reglamentuotas vaizdo stebėjimas psichikos sveikatos priežiūros įstaigose, ko šiuo metu nėra.

  Priimtais pakeitimais detaliai aptartos psichikos ir elgesio sutrikimų turinčių žmonių teisės ir jų suvaržymo pagrindai. Seimas nusprendė panaikinti nuostatas dėl narkologinės įskaitos, nustatyti visuomenės psichikos sveikatos stiprinimo priemonių tikslus, įtvirtinti kompleksinį (komandinį) sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį.

  Pataisomis taip pat siekiama stiprinti psichikos ir elgesio sutrikimų turinčio asmens apsaugą atstovavimo srityje. Pagal patvirtintą tvarką psichikos sveikatos priežiūros įstaiga hospitalizuoto psichikos ir elgesio sutrikimų turinčio asmens prašymu privalės padėti jam susisiekti su savo atstovu, artimaisiais ar pagalbą priimant sprendimus teikiančiu asmeniu.

  Už pagrindinio įstatymo naujas nuostatas, kurios įsigalios gegužės 1 dieną, balsavo 77 Seimo nariai, prieš — 3, susilaikė 8 parlamentarai.

  Psichikos sveikata
  © Sputnik /
  Psichikos sveikata

  Dar šia tema

  Numatoma apdrausti tėvus, prižiūrinčius neįgalųjį, kai nustatytas priežiūros poreikis
  Pacientams numatoma greičiau atlyginti patirtą žalą
  Pacientai negali būti priverstinai perregistruojami pas kitus šeimos gydytojus
  Bus patikslintos psichikos sutrikimų turinčių asmenų teisės ir jų ribojimo sąlygos
  Tegai:
  psichikos sveikata, psichikos negalia

  Svarbiausios temos