05:13 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Vienalytė pora, archyvinė nuotrauka

  Nuo šiol Lietuva pripažįsta užsienyje sudarytas tos pačios lyties santuokas

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  50 0 0

  Anot teismo, teisės susijungti šeimai ribojimas tarp tos pačios lyties asmenų nesuderinamas su diskriminacijos draudimu ir nuostatomis, ginančiomis žmogaus orumą

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Lietuva turi suteikti leidimą gyventi užsieniečiui vyrui, kitoje valstybėje sudariusiam santuoką su tos pačios lyties lietuviu, nors Lietuva pati ir neleidžia homoseksualų santuok, penktadienį paskelbė Konstitucinis teismas.

  Konstitucinis Teismas pažymėjo, kad leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiui šeimos susijungimo atveju gali būti neišduodamas bendrais įstatymu nustatytais atsisakymo išduoti užsieniečiui leidimą gyventi pagrindais, kaip antai dėl galimos grėsmės valstybės saugumui, viešajai tvarkai ar žmonių sveikatai, neatitikties bendrosioms leidimo laikinai gyventi išdavimo sąlygoms, sudarytos santuokos ar registruotos partnerystės fiktyvumo.

  "Tačiau atsisakymas išduoti tokį leidimą negali būti grindžiamas vien užsieniečio lytine tapatybe ir (ar) seksualine orientacija", — rašoma nutarime.

  Be to Konstitucinio Teismo pranešime pabrėžiama, kad kitaip nei konstitucinė santuokos samprata, konstitucinė šeimos samprata, be kita ko, yra neutrali lyties požiūriu.

  Tos pačios lyties asmenų santuokos Europoje
  © Sputnik /
  Tos pačios lyties asmenų santuokos Europoje

  Dar šia tema

  Lietuvos rinktinės žaidėja susituokė su savo širdies drauge
  Ar seksualinis vaikų ugdymas pagerins Lietuvos demografiją
  Premjero prašoma pasiaiškinti dėl Vyriausybės pozicijos įteisinti vienalytes santuokas
  Tegai:
  vienalytė santuoka, Lietuva, tos pačios lyties pora

  Svarbiausios temos