03:35 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (68)
  46

  Be to, šiuo tikslu ES pinigai bus skiriami Graikijai, Slovakijai, Ukrainai ir Moldovai

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. ES valdžia planuoja skirti 800 tūkst. eurų žydų kapinių inventorizacijai Rytų ir Pietų Europoje, praneša "Deutsche Welle".

  Anot Europos švietimo ir kultūros komisijos direktoriaus Michelio Manyie, "žydų bendruomenės labai prisidėjo prie Europos kultūros", o kapų išsaugojimas yra bendra atsakomybė "už Europos istoriją ir kultūros paveldą".

  Apie 1 500 kapinių bus sužymėtos tokiose šalyse kaip Lietuva, Graikija, Slovakija, Ukraina ir Moldova. Už projektą atsakingi ESJF (European Jewish Cemeteries Initiative) atstovai. Laidojimo vietų tyrimai bus atliekami nepilotuojamais orlaiviais. Be to, Europos institucijos tikisi, kad į iniciatyvą įsitrauks vietos gyventojai, kad žydų kapinės taptų vietos istorinio paveldo dalimi.

  Pasak projekto atstovo Filipo Karmelio, toks darbas ypač svarbus, atsižvelgiant į didėjantį antisemitizmą, taip pat skirtas jaunų žmonių Europoje švietimui.

  "Kapinės dažnai yra paskutiniai apčiuopiami įrodymai apie šimtmečius Europos miestuose ir kaimuose, kuriuos sunaikino Holokaustas, gyvenusius žydus", — cituoja Karmelį "Deutsche Welle".

  Žiniasklaidos duomenimis, nuo 2015 metų ESJF atstovai sugebėjo išsaugoti 120 žydų kapinių septyniose Vidurio ir Rytų Europos šalyse.

  Lietuvoje yra daug žydų kapinių. Visų pirma, kapinės yra tokiuose didžiuosiuose miestuose kaip Vilnius ir Kaunas bei Mažeikių rajone.

  Iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyveno daugiau nei 200 tūkst. žydų. Tačiau 1941–1944 metais daugiau nei 90 proc. žydų mirė dėl nacių ir kolaborantų nusikaltimų.

  Temos:
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (68)

  Dar šia tema

  Žydų antkapiai sugrąžinami į kapinių teritoriją Vilniuje
  Vanagaitė mėgsta triukšmą, Lietuvos žydai — tylą. Kas teisus?
  Didžiosios sinagogos komplekso teritoriją tyrinėja archeologai
  Tegai:
  žydų kapinės, kapinės, Lietuvos žydai, žydai

  Svarbiausios temos