21:11 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (367)
  69

  Kelios Vokietijos bendrovės gavo laiškus nuo JAV ambasadoriaus Ričardo Grenelo; juose raginama atsisakyti bendradarbiauti su "Nord Stream-2"

  VILNIUS, sausio 13 ― Sputnik. JAV ambasadorius Vokietijoje Ričardas Grenelas išsiuntė laiškus kelioms Vokietijos bendrovėms ir užsiminė apie galimas JAV sankcijas dėl "Nord Stream-2" teikiamos paramos, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Bild".

  "Kaip jūs žinote, Jungtinės Valstijos yra prieš "Nord Stream-2". <...> Dujotiekis turi rimtų geopolitinių pasekmių mūsų Europos sąjungininkams ir partneriams. ES nariai iš Rytų Europos, daugelis Vakarų Europos vyriausybių ir Kanada priešinasi projektui. Šie partneriai išreiškia susirūpinimą dėl agresyvaus Rusijos elgesio, ypač dėl Maskvos energijos išteklių, kaip politinių ir ekonominių svertų, naudojimo", ― rašoma Grenelo laiške.

  Leidinys teigia, kad tokie laiškai buvo išsiųsti kelioms įmonėms, kurios palaikė juos spaudimu.

  "Todėl savo vyriausybės vardu prašau jūsų įmonės apsvarstyti pavojų, kurį šis projektas kelia Europos energetiniam saugumui, taip pat reputacijos išlaidas ir su tuo susijusių sankcijų riziką", ― pridūrė Grenelas.

  "Šis laiškas neturėtų būti laikomas grėsme, bet kaip aiški JAV politikos išraiška", ― teigė leidimui ambasadoriaus atstovas.

  Anksčiau paaiškėjo, kad JAV ketina taikyti sankcijas Europos statybų bendrovėms, kurios tiekia vamzdžius dujotiekiui "Nord Stream-2". Sankcijos pirmiausia gali būti taikomos specializuotoms statybų bendrovėms, atliekančioms vamzdžių klojimo darbus: Šveicarijos bendrovių grupei "Allseas" ir Italijos "Saipem".

  Dujotiekis "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, daugelis Europos šalių (įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą) ir JAV, ragindama ES naudoti suskystintas gamtines dujas.

  JAV yra pagrindinės projekto priešininkės ir nuolat ragina Europos šalis jį atšaukti. Vašingtonas ketina tiekti savo SGD į Europą. Projektui "Nord Stream-2" taip pat nepritaria Lietuva, Latvija, Lenkija ir Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra ne politinis, o ekonominis projektas.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (367)

  Dar šia tema

  Ragina apvogti, kad Rusija išsigąstų: ką slepia "Nord Stream-2" oponentai
  Lenkijos užsienio reikalų ministras pavadino "Nord Stream-2" Ukrainos žudiku
  Ukraina paskelbė apie dujų tranzito sumažėjimą dėl "Nord Stream"
  Tegai:
  JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos