22:36 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Armenas Gasparianas

  Gasparianas: teismo procesas dėl sausio 13-osios įvykių — Lietuvos reklaminė akcija

  © Sputnik /
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4701

  Lietuvos valstybingumas taip ir neišėjo iš intelektinės aklavietės, į kurią pats save įstūmė, teigia politologas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, sausio 14 — Spitnik. Lietuva iškilmingais renginiais minėjo 28-ąsias 1991 metų sausio mėnesio įvykių metines, praneša LRT.

  Sausio 12 dienos vakare daugelyje vietų, minint Laisvės gynėjų dieną, suliepsnojo atminimo laužai. Vilniuje jie suliepsnojo Nepriklausomybės aikštėje ir šalia Televizijos bokšto.

  Sausio 13-osios įvykių atminimo renginiai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Богданов

  Tuo pačiu metu, Lietuvoje bus teisami 58 rusai už nusikaltimus žmoniškumui, tariamai padarytus 1991 metų sausio 13 dieną. Tarp kaltinamųjų — buvęs TSRS gynybos ministras Dmitrijus Jazovas, kuriam gresia įkalinimas iki gyvos galvos, bei pirmasis ir paskutinis TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas, kurį norima paskelbti nusikaltimo žmoniškumui bendrininku.

  Interviu Sputnik Lietuva Armenas Gasparianas pareiškė, kad pagrindinė Lietuvos valdžios doktrina nepasikeitė.

  "80-ųjų pabaigoje – 90-ųjų pradžioje Nacionalinis gelbėjimo fondas sakė, kad Sovietų Sąjunga yra blogis Lietuvos žmonėms, o sovietų karys yra niekas kitas kaip tik okupantas, tada buvo kuriama viešoji nuomonė... Praėjo daug metų. Lietuva jau seniai yra nepriklausoma valstybė, tačiau jei pažvelgtume į 58 žmonių teisminį procesą, tampa visiškai aišku, kad tos fobijos, kurios egzistavo 80-ųjų pabaigoje – 90-ųjų pradžioje, niekur nedingo. Be to, jos vis dar yra Lietuvos valstybingumo egzistavimo pagrindas", — sakė politologas.

  Pasak Gaspariano, teismo procesas dėl sausio 13-osios įvykių yra visiškai gėdingas.

  "Visiškai aišku, kad tai yra tik reklaminė akcija. Visiškai aišku, kad Baltijos šalių žiniasklaida bus absoliučiai kaltintojo pusėje. Pats procesas rodo, kad Lietuvos valstybingumas taip ir neišėjo iš intelektinės aklavietės, į kurią pats save įstūmė, neigdamas sovietinį laikotarpį. Jį galima neigti neribotą laiką, svarbus kitas dalykas — per pastaruosius metus nebuvo sukurtas joks fundamentas šalies gerovei. Jeigu būtų kitaip, nebūtų jokio gėdingo proceso. Pavadinčiau jį juokingu, tačiau, beje, čia yra mažai priežasčių juoktis", — sakė analitikas.

  Dar šia tema

  Advokatas: Rusija gali paskelbti tarptautinę Sausio 13-osios bylos teisėjų paiešką
  Advokatė vertina Sausio 13-osios bylos kaltinamąjį Melį kaip politikos auką
  Nepateikusiems prašymo dėl "vaiko pinigų" liko laiko iki sausio pabaigos
  Tegai:
  Sausio 13-osios byla, Armenas Gasparianas

  Svarbiausios temos