08:19 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Respublikos valdžia yra beviltiškoje padėtyje, nes ji priversta rodyti savo ištikimybę įvairioms Europos tendencijoms, mano politologas Aleksejus Martynovas

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinis Teismas nusprendė, kad Lietuvos valdžios institucijos turėtų suteikti leidimus gyventi šalyje užsieniečiams, kurie sudarė vienalytę santuoką su lietuviais kitoje šalyje, nepaisant to, kad Lietuvoje tokios poros nepripažįstamos įstatymu.

  Interviu Sputnik Lietuva Tarptautinio naujųjų valstybių instituto direktorius, politologas Aleksejus Martynovas mano, kad tokiu būdu Lietuvos valdžios institucijos bando parodyti savo ištikimybę Europos tendencijoms.

  "Europos integracijos ir "europietiškumo" paradigmos raidos požiūriu tai yra gana logiška. Aš net pasakyčiau, tai yra kaina, kurią šiandien visuomenė moka už visus šiuos politinius judėjimus link Europos. <…> Lietuviai yra pernelyg stiprūs homofobai namų ūkių lygmenyje, kad tai gerai pasibaigtų. Akivaizdu, kad dėl to kils ekscesų, bet dar kartą — juk joms nėra kur dėtis. Turiu omenyje, valdžios institucijoms. Jos yra "europietiškumo" įkaitės, tokia hipertrofuota forma jos demonstruoja savo ištikimybę įvairioms Europos tendencijoms", — teigė politologas.

  Homofobijos indeksas — 2018
  © Sputnik /
  Homofobijos indeksas — 2018

  Dar šia tema

  Lietuviams patinka iškrypėliai
  Strasbūro teismas nagrinės homoseksualų poros iš Lietuvos skundą
  LGBT prašo Grybauskaitės vetuoti Lygių galimybių įstatymo pataisą
  Visuomenės pakantumas transseksualams: nuo neapykantos iki meilės
  Tos pačios lyties asmenų santuokos Europoje
  Vyro ir moters santuoka ar laisva partnerystė – ko nori Lietuva?
  Tegai:
  Europa, vienalytė santuoka, LGBT

  Svarbiausios temos